Podłoga z Pni

  • Temat jest pusty.
Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Autor
    Wpisy
  • #68335
    irmin
    Członek

    Gdzie pytać o taką podłogę?

    #72844
    Kazimiera
    Członek

    Łatwo o odpowiedź nie będzie. Przegooglałem. Nic nie znalazłem

    #72845
    Centhenia
    Członek

    Ale taka podłoga to gdzie ?

    Do np. salonu czy na zewnątrz – na taras ?

    Bo dla mnie to tarasowe klimaty…..
    Ja bym popytała u okolicznego stolarza ..

    #72846
    woj9
    Członek

    Hm … a mnie się wydaje , że nie tędy droga …..
    według mnie to elementy betonowe stylizowane na wzór drewna …
    wydaje się to logiczne , ponieważ na zewnątrz (choćby i taras) warunki atmosferyczne sprawią, że podłoga będzie nietrwała….
    zobaczcie tutaj


    widziałam kiedyś w necie (już nie pamiętam adresu strony) jak wykonuje się takie płyty betonowe …. bodajże jest to odlew , znaczy z formy …. 7

    #72847
    yoola1984
    Członek

    na allegro bywał bruk drewniany, dębowy widziałam. Może teraz nie ma, nie mogę sprawdzić. fajne ne ścieżki ale mało trwałe w sumie. A do wnętrza – widziałam taką podłogę w muzeum w Mexico city. Miała ze 300 lat i wyglądała bajecznie, ludzie się śmiali, że ja zamiast oglądać eksponaty to podłogę fotografuję. Ale… była niezbyt wygodna do chodzenia, nie równo. Przypuszczam, że takie drzewo nierówno się wyciera po prostu

    #72848
    adilak1234
    Członek

    Faktycznie ta podłoga nadaje się chyba bardziej do fotografowania niż do chodzenia. Nie chciałabym jej zamiatać i wyciągać wszystkiego z tych szczelin. Jednak na zewnątrz preferuje sprawdzone rozwiązania – swój taras wyłożyłam deskami kompozytowymi i bardzo sobie chwalę. Wystarczy je myć od czasu do czasu, ale to chyba normalne, o wszystko trzeba dbać. Mam nadzieję, że długo będą mi służyć.

    #72849
    truzkus
    Członek

    Deski kompozytowe są zdecydowanie łatwiejsze w utrzymaniu, no i ich montaż jest o wiele łatwiejszy. Obecnie na rynku znajdziesz wiele typów oraz wzorów desek jak te:

    Pielęgnacja tego typu podłoża jest bardzo prosta, bo nie trzeba stosować żadnych dodatkowych impregnatów ani olejów zabezpieczających.

    #72850
    adilak1234
    Członek

    Zgadzam się w 100% ! Dosyć, że te deski są wygodne w utrzymaniu to jeszcze dają bardzo fajny efekt wizualny. Ja zdecydowałam się na klasyczny odcień, pasuje do każdego rodzaju mebli ogrodowych http://www.sklepdlh.pl/media//deska-kom … razowa.jpg . I koszt zakupu i montażu takich desek jest naprawdę porównywalny z innymi rozwiązaniami. A jeśli chodzi o zabezpieczenie podłogi to ja jednak wolałam być pewna, że nic mi się nie stanie z ta podłogą, więc użyłam impregnatu. Ale nie jest to obowiązkowy zabieg.

    #72851
    break1
    Członek

    @Mania napisał:

    Zgadzam się w 100% ! Dosyć, że te deski są wygodne w utrzymaniu to jeszcze dają bardzo fajny efekt wizualny. Ja zdecydowałam się na klasyczny odcień, pasuje do każdego rodzaju mebli ogrodowych http://www.sklepdlh.pl/media//deska-kom … razowa.jpg . I koszt zakupu i montażu takich desek jest naprawdę porównywalny z innymi rozwiązaniami. A jeśli chodzi o zabezpieczenie podłogi to ja jednak wolałam być pewna, że nic mi się nie stanie z ta podłogą, więc użyłam impregnatu. Ale nie jest to obowiązkowy zabieg.

    Jakim preparatem impregnowałaś deski kompozytowe? Obecnie szukam czegoś sprawdzonego, ale opinie w internecie są bardzo zróżnicowane.
    Chyba dobry będzie ten, ale jest bardzo drogi :(

    #72852
    karol44
    Członek

    Ja wybrałem Syntilor. W sumie też z polecenia i jestem zadowolony. Cena preparatu jest odzwierciedleniem efektów, które gwarantuje, także myślę, że spokojnie warto zainwestować i mieć spokój na lata.

    #72853
    truzkus
    Członek

    @Max napisał:

    Ja wybrałam Syntilor. W sumie też z polecenia i jestem zadowolona. Cena preparatu jest odzwierciedleniem efektów, które gwarantuje, także myślę, że spokojnie warto zainwestować i mieć spokój na lata.

    Olej który użyłeś jest do tarasów drewnianych, a nie wykonanych z desek kompozytowych. Warstwa ochronna bardzo szybko się zniszczy, co może mieć negatywny wpływ na trwałość desek z tworzywa. Jeżeli nie wiesz jaki olej stosować zdaj się na obsługę sklepu w którym się zaopatrujesz :)

    #72854
    karol44
    Członek

    Mój błąd. Syntilor używałem do renowacji i odnowienia koloru. To nie był olej, tylko renowator. Niemniej jednak dziękuję za cenną uwagę, od teraz na pewno będę korzystał z pomocy specjalistów, sam bym na to nie wpadł :)

    #72855
    adilak1234
    Członek

    Tzn że gdyby olej jednak nie dawał rady, to spokojnie można użyć tego renowatora, który ‚naprawi’ nam deski i kompozyt przeżyje swoją drugą młodość? Dobrze, że jest jakieś koło ratunkowe. Zawsze może się zdarzyć, że sprawdzony produkt zareaguje i zadziała w zupełnie inny sposób na danym tworzywie, trzeba się wtedy jakoś ratować :) Często używasz tego Syntiloru?

    #72856
    truzkus
    Członek

    @Max napisał:

    Mój błąd. Syntilor używałem do renowacji i odnowienia koloru. To nie był olej, tylko renowator. Niemniej jednak dziękuję za cenną uwagę, od teraz na pewno będę korzystał z pomocy specjalistów, sam bym na to nie wpadł :)

    Podłączam się do pytania. Nie używałam Syntiloru, ale też nie widziałam pozytywnych opinii na jego temat. Warto?
    Masz może zdjęcia sprzed i po renowacji?

    #72857
    karol44
    Członek

    Niestety nie .. Nie pomyślałem, żeby fotografować sobie taras. Musicie uwierzyć mi na słowo :P

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 18)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.