Odnowienie podłogi w starym mieszkaniu

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 39)
  • Autor
    Wpisy
  • #68296
    emili.A.N.
    Członek

    Witam wszystkich,
    Niedawno wprowadziłem się do odziedziczonego, starego mieszkania z klepką z lat ’70. Nie wygląda ona zbyt estetycznie, gdyż zdecydowanie widać że swoje w życiu przeszła. Z tego też powodu mam do Was pytanie jak można w miarę szybko ją doprowadzić do lepszego stanu. Standardowa cyklinowanie całego podłogi w pokojach, a następnie lakierowanie jest raczej nie wykonalne, gdyż nie mam gdzie pozbyć się mebli, ani nie mam możliwości wyprowadzanie się z mieszkania na ten okres.. Narazie jedyne sugestie jakie dostałem to a) papier ścierny i pomalowanie; b) wymiana na panele. Podobno w obu przypadkach jeden/dwa weekendy wystarczą na taki „remont”. Cała podłoga to ok. 35m2 w dwóch pokojach – miejscami pod dywanem odszedł już lakier, miejscami strasznie porysowana… Grubość klepki obecnie to 5-6mm. Będę wdzięczny za jakieś pomysły

    #72216
    KasiaW1984
    Członek

    Wyjąć ekipę parkieciarską. Samodzielne działania nic nie dadzą.

    #72217
    KasiaMar
    Członek

    Wszystko dobrze i pięknie ale jeżeli klepki są grubości 5-6mm to już za bardzo nie ma co zbierać, zakładam że w mieszkaniu ze starego budownictwa nie prostych posadzek także w niektórych miejscach zbraknie ci towaru. Także szlifowanie tego może być ryzykowne.

    Oczywiście jestem za tym żeby stare podłogi odnawiać ale trzeba dobrze ocenić sytuacje żeby się nie okazało że zaczną cyklinować i się okaże że towar się nie nadaje do renowacji.

    Polecam żeby specjalista od pakietów przyjechał i ocenił czy da się to uratować

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 lat, 6 miesięcy temu przez Grzegorz.
    #72218
    Brychu82
    Członek

    To nie jest klepka tylko mozaika. Grubość nowej lamelki wynosi 8 mm, więc 5-6 mm które masz obecnie pozwala na jej co najmniej dwukrotne cyklinowanie.
    Jeśli jeszcze nic z nią nie robiłeś odezwij się postaram się pomóc.

    #72219
    kinia
    Członek

    Wydaje mi się, ze cieżko będzie Ci samemu coś z tym zrobić.

    #72220
    Jane Doe
    Członek

    Lakierowanie czy cyklinowanie nie ma sensu przy takim stanie podłogi. Panele to super rozwiązanie, zwłaszcza ze bardzo szybko i łatwo się je układa

    #72221
    Umer
    Członek

    Postaw na panele. Trzy powody – stosunkowo niski koszt zakupu. Po drugie – prosta i szybka instalacja. No i – przy wyborze odpowiedniej grubości, świetnie izolują akustycznie.

    #72222
    John Doe
    Członek

    Też był chyba wymieniła na panele, rodzajów i jakości jest teraz tyle że można wybierać i wybierać

    #72223
    ana_bullfinch
    Członek

    @Kasp napisał:

    Postaw na panele. Trzy powody – stosunkowo niski koszt zakupu. Po drugie – prosta i szybka instalacja. No i – przy wyborze odpowiedniej grubości, świetnie izolują akustycznie.

    Pierwsze słyszę, żeby grubość paneli miała znaczenie przy izolacji akustycznej. Panele doskonale przenoszą dźwięk więc jeśli zależy nam na dobrej izolacji to powinniśmy zdecydować się na podkłady akustyczne. Mogą to być maty korkowe czy tektura falista. Jest wiele rodzajów i naprawdę warto się w nie zaopatrzyć tym bardziej, że nie są drogie.

    #72224
    Umer
    Członek

    Powiedz coś więcej na temat tektury falistej, pod kątem właściwości akuastycznych, poleć gdzie znajdę jakieś szersze informacje na ten temat.

    #72225
    pancerniak
    Członek

    Ta podłoga jest bardzo zniszczona, nie wiem, czy sama dasz radę coś z nią zrobić, jeżeli cyklinowanie nie wchodzi w grę. Pozostaje chyba wymiana na panele, to chyba najtańsze rozwiązanie. Nie wiem czy za profesjonalną ekipę, która zrobiłaby Ci renowację tej podłogi nie zapłacisz właśnie podobnie jak za panele, samodzielnie zakładane.

    #72226
    Hannahh
    Członek

    Chyba za dużego pola manewru nie masz, jak tylko wymienić podłogę. Skoro nie wchodzi w grę cyklinowanie, nie możesz wynieść mebli ani się przeprowadzić, to raczej tylko przykrycie wykładziną dopóki nie będziesz mógł czegoś z tymi klepkami zrobić.

    #72227
    Doe
    Członek

    @jacradd85 napisał:

    @Kasp napisał:

    Postaw na panele. Trzy powody – stosunkowo niski koszt zakupu. Po drugie – prosta i szybka instalacja. No i – przy wyborze odpowiedniej grubości, świetnie izolują akustycznie.

    Pierwsze słyszę, żeby grubość paneli miała znaczenie przy izolacji akustycznej. Panele doskonale przenoszą dźwięk więc jeśli zależy nam na dobrej izolacji to powinniśmy zdecydować się na podkłady akustyczne. Mogą to być maty korkowe czy tektura falista. Jest wiele rodzajów i naprawdę warto się w nie zaopatrzyć tym bardziej, że nie są drogie.

    Dokładnie – tektura falista chyba nawet bardziej się sprawdza od korka. Chociaż nie wiem, bo nie miałem styczności z innymi rozwiązaniami.

    #72228
    tomaszuszew
    Członek

    Tektura falista do słaby pomysł. Nie dość, że w ogóle nie izoluje akustycznie to jeszcze wymaga mega równej wylewki pod spodem. Jedyną jej zaletą jest to, że ociepla dobrze.

    #72229
    Joanna1979
    Członek

    Ja bym chciał odnowić starą mozaikę w pokoju, ale mam psa i nie wiem czy nie będzie czasem problemu ze sierścią. Boje się, że będzie ona po prostu wszędzie i wtopi się ona w lakier takiej podłogi, gdy będzie on świeży. Trzeba takiego psa usunąć z domu na ten czas czy nie warto się przejmować?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 39)
  • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.