Podłogi drewniane w mieszkaniach - zebrane realizacje

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z częścią naszych realizacji.

Prezentujemy kilka przykładów najczęściej wybieranych podłóg drewnianych jak: jesion parzony, czereśnia, dąb wędzony, deski dębowe czy też mozaika przemysłowa. Opowiemy pokrótce czym charakteryzują się poszczególne drewniane podłogi oraz dlaczego w ogóle warto je wybrać.

  

parkiet_drewniany_jesion_parzony     parkiet_jesion_parzony_podloga_drewniana

Jesion parzony

Powyższe 2 zdjęcia przedstawiają podłogę drewnianą z jesionu parzonego w warszawskim apartamencie. Jesion to wyjątkowo popularne drewno europejskie. Słynie ze swojej twardości, dlatego chętnie wykorzystywane jest między innymi do produkcji podłóg drewnianych. Pięknie prezentuje się na większych powierzchniach, gdzie wyraźnie widać bogaty wachlarz jego barw, ale także oryginalnie będzie wyglądał w mniejszych pomieszczeniach. Kolorystka jesionu jest niezwykle różnorodna, od jasnych barw do ciemnych brązów przez żółto-brązowe spokojne tonacje. Wielka powierzchnia i przestronność poniższego mieszkania, wspaniale prezentuje różnorodne ubarwienie jesionu.

 

czeresnia podloga drewniana parkiet     parkiet drewniany czeresnia

Czereśnia

Na zdjęciach powyżej możecie zobaczyć podłogę z drewna czereśni. Jeśli lubicie ciepłą barwę, to  z pewnością ten rodzaj podłogi drewnianej przypadnie Wam do gustu. Charakterystycznym dla czereśni są wyraźnie widoczne słoje.

Cenione od stuleci drewno czereśni, to niezwykle szlachetny materiał stolarski, nie tylko ze względu na swą wyjątkową elastyczność, ale także wytrzymałość. Bez wątpienia mocnym atutem tego gatunku jest dobra wchłanialność klejów i lakierów. Podłoga z drewna czereśni nadaje pomieszczeniom prawdziwej elegancji, a dzięki ciepłej, zazwyczaj koniakowej barwie, sprawia, że pomieszczenie staje się jednocześnie niezwykle przytulne.

debowy parkiet - dab wedzony     parkiet debowy wedzony podloga drewniana

Dąb wędzony

Ten elegancki parkiet na powyższym zdjęciu to dąb wędzony.

Dębem wędzonym z pewnością zachwycać będą się Ci, w których guście są drewniane podłogi egzotyczne, a to ze względu na swoje ciemne ubarwienie. To właśnie ciemna barwa dębu wędzonego, pozwala konkurować mu z drewnem egzotycznym. Ten rodzaj podłogi to prawdziwy kunszt elegancji.


Dąb wędzony poddawany jest obróbce chemicznej, pod jej wpływem następuje zmiana koloru z jasno na ciemnobrązową. Dzięki barwieniu dębu nie tylko na powierzchni, ale również w całej jego objętości, mamy możliwość cyklinowania podłogi w przyszłości. Ponadto dąb wędzony jest mniej podatny na rozsychanie się i bardziej odporny na działanie wilgoci.

parkiet-debowy    drewniana podloga debowa parkiet debowy jodelka

Dąb

Trwałość i wytrzymałość drewna dębowego, to z pewnością cechy, dzięki którym zawdzięcza on swoją niezwykłą popularność. Podłoga dębowa jest  twarda, a co za tym idzie wyjątkowo odporna na ścieranie, dlatego możemy ją stosować w miejscach narażonych na intensywną eksploatację.

Naturalne drewno dębowe ma intensywną barwę z dużą ilością odcieni, dzięki którym padające światło doskonale wydobywa głębie jego koloru. Swoją popularność dąb zawdzięcza także swej ciekawej strukturze i usłojeniuJest to z pewnością wdzięczny materiał w obróbce, co pozwala na różnorodność  jego wykończenia. Dąb pasuje praktycznie do każdego wnętrza, klasycznego czy też nowoczesnego jak w poniższej realizacji.

ipe lapacho podloga drewniana mozaika przemyslowa    drewniana mozaika parkietowa:przemyslowa ipe lapacho

Mozaika przemysłowa

Do niedawna mozaika przemysłowa najczęściej kojarzyła nam się z zakładem produkcyjnym lub pomieszczeniami użyteczności publicznej, ale ostatnio coraz częściej wybieramy ją do pomieszczeń mieszkalnych i to nie tylko ze względu na stosunkowo niską cenę. Dużą zaletą mozaiki jest jej trwałość, a także dzwiękochłonność oraz dobra izolacja cieplna. Ponadto  jest to podłoga antystatyczna, tłumiąca drgania podłoża.

Poniższa realizacja prezentuje mozaikę przemysłową z drewna egoztycznego - ipe lapacho. Mozaiki wykonywane z drewna egotycznego zawierają dodatkowo substancje tłuszczowe, dzięki temu są odporne na wilgoćPozostałe rodzaje drewna wykorzystywane do produkcji mozaiki to oprócz egoztyków (teak, merbau, jatoba) to także drewna krajowe dąb, buk, jesion czy jawor.


Dlaczego Parkiet.pl?

20 lat doświadczenia
Od 1995 roku działamy w branży parkietów, podłóg i listew przypodłogowych.
Gwarantujemy 100% satysfakcji
Robiąc zakupy w naszym sklepie możesz być pewien wysokiej jakości towaru i usługi.
14 dni na odstąpienie od umowy
Jeśli otrzymany towar Ci się nie spodoba możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni.
Kupując wspierasz polskich producentów
Większość produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest wytwarzana przez polskie firmy.
Zadzwoń do nas