Deski podłogowe w łazience? Tak, to możliwe!

Lęk przed negatywnym wpływem wilgoci determinuje większość decyzji dotyczących aranżacji łazienki. Od lat z przyzwyczajenia sięgamy po tradycyjne rozwiązania – wszechobecny gres i płytki ceramiczne. Tymczasem deski podłogowe w łazience to nie tylko ciekawy, ale i wyjątkowo praktyczny sposób wykończenia podłogi.

Dlaczego warto zdecydować się na drewnianą podłogę w łazience?

Na drewnie trudno się przecież poślizgnąć, a i nasze stopy nie zetkną się z nieprzyjemnym chłodem płytek tuż po wyjściu z kąpieli. Nie ma się więc czego obawiać, drewniana podłoga w łazience może wyglądać naprawdę wspaniale i stanowić praktyczną alternatywę dla zwyczajowych kafelek. Jeśli zdecydujemy się na wykończenie choć części łazienkowej podłogi w drewnie, możemy dopełnić aranżację drewnianymi dodatkami i takimi też meblami. Drewniane półki i szafki doskonale zharmonizują całe wnętrze.

  Deski z guma - drewniana podloga w łazience    drewniana podloga w lazience - deski podlogowe ipe lapacho
Foto: Deski z gumą - drewniana podłoga w łazience

Egzotyczne deski podłogowe z gumą - drewniana podłoga jak na statku

Bardzo praktycznym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem do łazienki są drewniane deski połączone ze sobą warstwą specjalnej gumy. Większa dylatacja pomiędzy sąsiednimi elementami zakryta jest warstwą gumy, co pozwala na swobodną pracę klepek pod wpływem zmian temperatury i wilgotności w pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłoga jest bardzo stabilna. Dodatkowo, nawet gdy na podłogę rozleje się woda stopy nie ślizgają się po jej powierzchni - zupełnie jak na łodzi :)

deski z guma - drewniana podloga w lazience    drewniane deski podlogowe z guma w lazience

Podłoga drewniana w łazience - jakie deski wybrać?

Zanim zdecydujemy się na łazienkową aranżację w drewnie, warto zaczerpnąć garści informacji zarówno co do wyboru odpowiedniego materiału, jak i jego późniejszej konserwacji. Przede wszystkim jednak pamiętajmy, że nie każde deski podłogowe czy parkiet są odpowiednie dla pomieszczeń narażonych na wilgoć i gwałtowne zmiany temperatury. Szukajmy zatem takich gatunków drewna, które są twarde i wyjątkowo odporne na negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Od lat coraz większym powodzeniem inwestorów cieszą się deski egzotyczne – nie bez powodu wykorzystywane od wieków do budowy statków - szczególnie Ipe/lapacho, merbau (widoczne na zdjęciach), czy teak. Miłośnikom rodzimych rozwiązań warto polecić deski podłogowe z dębu lub klonu.

Wartym rozważenia jest połączenie desek podłogowych lub parkietu z tradycyjnymi płytkami ceramicznymi. Ten intrygujący nieco kontrast obu materiałów doda wnętrzu nie tylko oryginalności, ale i elegancji. Co więcej, w ten sposób można także dokonać podziału całego pomieszczenia na strefy. Wykańczając część podłogi w gresie, część zaś deskami podłogowymi, możemy wyznaczyć część centralną pomieszczenia lub tę przeznaczoną tylko do kąpieli. Chłodne płytki będą stanowić tło dla drewna, a równocześnie wyeksponują jego szlachetny wygląd.


Dlaczego Parkiet.pl?

20 lat doświadczenia
Od 1995 roku działamy w branży parkietów, podłóg i listew przypodłogowych.
Gwarantujemy 100% satysfakcji
Robiąc zakupy w naszym sklepie możesz być pewien wysokiej jakości towaru i usługi.
14 dni na odstąpienie od umowy
Jeśli otrzymany towar Ci się nie spodoba możesz odstąpić od umowy w terminie 14 dni.
Kupując wspierasz polskich producentów
Większość produktów dostępnych w naszym sklepie internetowym jest wytwarzana przez polskie firmy.
Zadzwoń do nas