FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Podłogi z drewna, panele podłogowe, czy listwy przypodłogowe często są przedmiotem reklamacji podczas budowy domu lub remontu mieszkania. Powodów do reklamacji jest bardzo wiele, od złego doboru materiału, przez nieodpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zbyt dużą wilgotność, nierówne podłoże po ewidentne błędy wykonawcze. Tutaj postaramy się udzielić obiektywnej opinii oraz doradzić co robić dalej.
#7754
Hello.
Pytanie o parkiet jak w temacie. W marcu zdecydowaliśmy się na zmianę parkietu. Budynek z lat 50 ze stosunkowo nierówną posadzką, na którą parkieciarz położył płytę OSB. Na ów płytę położony został jesionowy parkiet w wersji już polakierowanej bez konieczności cyklinowania i późnej lakierowania. Na początku wszystko było Ok. Po miesiącu parkiet zaczął trzeszczeć pod nogami praktycznie na całej powierzchni mieszkania. I tu pojawiają się pytania.

Czy zmiana pogody mogła mieć na to wpływ?

Czy podłoga potrzebuje czasu żeby się ułożyć?

Czy taka sytuacja to powód do reklamacji?

Będziemy wdzięczni za Wasze spostrzeżenia i uwagi. Z góry dziękujemy.
#7918
Chyba nie powinno tak być, mój parkiet ma już ponad rok i nie trzeszczy, ale też po drodze miałem sporo nerwów z niesolidnym parkieciarzem, ile się stresu najadłem tylko ja wiem. Sprawa oparła się o sąd, bo nie chciałem mu odpuścić a ekspertyzę robiłem u rzeczoznawcy parkieciarstwa, jakby pani potrzebowała to proszę dzwonić 605239152. Partaczom nie ma co darować, bo to nie są tanie rzeczy.
#9503
Wydaje mi się, że mógł zostać źle położony...
Drukarnia

A jakie miasto Cię interesuje? Ja ostatnio zamawia[…]

A moze dom dla jednej osoby ?

Polecam https://wybieramprojekt.pl/szukam-projek..[…]

Agregat prądotwórczy

Też jestem zwolennikiem nowych sprzetów. Na gwaran[…]

No niestety klimat nam się teraz bardzo zmienia i […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>