FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
By BobBudowniczy
Jestem na etapie planowania ogrzewania w nowym domu, ale to co znalazłem sprawiło że zdębiałem. Ja rozumiem, ogrzewanie podłogowe, ale żeby montować je też na ścianach? Spotkał się ktoś z tym?

Szczerze pierwszy raz coś takiego widzę i się zastanawiam, czy to zastępuje tradycyjne grzejniki?

ff723_ogrzewanie_scienne.jpg
By Mixon
Ale świetne! Też pierwsze słyszę. Niestety jestem już dawno po etapie planowania ogrzewania w domu, ale chętnie dowiem się czegoś więcej.
Na pewno super oddaje ciepło taka ściana.
Ciekawa jestem czy wtedy ogrzewanie podłogowe nadal ma rację bytu?
By Max
Plusem takiego rodzaju ogrzewania jest to że nie musimy montować już grzejników, które czasem psują nam koncepcję eleganckiego wnętrza. Z drugiej jednak strony możemy spotkać się z problemem możliwości zawieszenia czegokolwiek na ścianie, ponieważ może się to wiązać z uszkodzeniem jakiegoś elementu ogrzewania.
Takie ogrzewanie jest polecane jeśli wśród domowników mamy alergika, ponieważ w powietrzu nie unosi nam się kurz czy też inne alergeny.
Potrafiłby ktoś oszacować koszty? Czy bardziej opłacalne jest ogrzewanie ścienne czy też tradycyjne grzejniki? Myślę że taka informacja przydałaby się wielu osobom na forum.
Ogrzewane ścienne - co w tym dziwnego? Koszt takiej instalacji można oszacować dopiero po zmierzeniu na jakiej powierzchni będzie system grzewczy.
Montując ogrzewanie podłogowe i ścienne za jednym razem oszczędzasz pieniądze i czas - wszystko zasila jeden piec. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż grzejniki - wymaga jednak więcej pracy i wcześniejszego zaplanowania instalacji.
By adilak1234
Przede wszystkim przy takiej ścianie nie można stawiać mebli, żeby ciepło mogło uciekać, więc odpada przy wnętrzach gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota;) ale pomysł dobry, ciepło nie idzie z jednego grzejnika tylko całej płaszczyzny, więc większy komfort
http://www.ogrzewaniescienne.com.pl/index.php/faq

Obrazek
By Ewelia
A jak wygląda rozkładanie ciepła w przypadku takiego ogrzewania? Bo jak jest podłogówka to naturalnie mam cyrkulację z dołu do góry. A jak tak cała ściana grzeje to jak to wygląda?
By Jane Doe
Ewelia pisze:A jak wygląda rozkładanie ciepła w przypadku takiego ogrzewania? Bo jak jest podłogówka to naturalnie mam cyrkulację z dołu do góry. A jak tak cała ściana grzeje to jak to wygląda?

Tutaj jest napisane, że temperatura się rozkłada równo w całym pomieszczeniu, na całej wysokości
http://kotly.pl/ogrzewanie-scienne/
By Umer
Tutaj jest napisane, że ogrzewanie ścienne najlepiej się sprawdza tam, gdzie jest zbyt mała powierzchnia podłogi na podłogówkę. Wiec chyba super do łazienek czy wiatrołapów.
Awatar użytkownika
By Zdolny
Ciekawe co w przypadku takiego ogrzewania najlepiej wykorzystywać do palenia w piecu. Orientuje się ktoś może? Ja nie mam takiego ogrzewania, preferuję skuteczniejsze ogrzewanie klasyczne. Stosuję węgiel orzech od firmy Smart Trans. Ciekawi mnie jakby to funkcjonowało, gdybym takie rozwiązanie zastosował u siebie. Co do firmy od której mam opał, to mają niezłą ofertę: http://smarttrans.eu/.
Meble do przedpokoju

Z tym przedpokojem to najwięcej zamieszania. Wiele[…]

Porta drzwi

porta drzwi są bardzo jakościowe :) mam u siebie i[…]

classen to najlepszy wybór moim zdaniem :P

zamek do drzwi powinien być dobry ,wieęc warto zai[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>