FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
By patryk76
Myślę, że każdy kto kocha parkiety i drewniane podłogi, powinien poznać ten typ ogrzewania płaszczyznowego. W przeciwieństwie do ogrzewań nadmuchowych czy kaloryferowych, ogrzewanie ścienne jest najzdrowszą formą, która nie zbiera i nie gromadzi kurzu w zakamarkach urządzenia grzewczego. Poprawia też naturalne możliwości ściany w kwestii regulacji wilgotnością w pomieszczeniu i jednocześnie osusza mur (brak potencjalnego zagrożenia grzybami, pleśnią ect) To też najwyższy komfort, gdyż ciepło uzupełniane jest bezpośrednio na przegrodzie a wiec brak odczuć termicznych, nic na nas nie wieje, nic na nas nie promieniuje w sposób odczuwalny (ściana jest zawsze chłodniejsza od naszego ciała), po niczym podgrzewanym nie musimy chodzić. A nowa generacja ogrzewania ściennego jest bardziej oszczędna iż podłogówka.

Prawidłowa instalacja ścienne zakłada wykorzystanie głownie ścian zewnętrznych (okiennych) a wiec tych mniej obstawionych meblami. Polecam filmik: https://www.youtube.com/watch?v=hEuu9ICB1BY
A skoro już mowa o różnych systemach do domu, czy waszym zdaniem warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie jak lg klimatyzacja ? Muszę przyznać, że tegoroczne upały bardzo mi dokuczały i tak naprawdę nie byłam w stanie normalnie funkcjonować. Może więc warto wziąć taką opcję pod uwagę, jak uważacie?
Materac na lata

Szukam właśnie materaca na lata do mojej sypialni,[…]

Super. Na pewno namiar ten mi się przyda. Jeżeli c[…]

Remont domu

Podczas remontu domu zazwyczaj zmieniamy też wystr[…]

Nasze ogrody

Chciałbym sobie w tym roku zamówić zadaszenia na t[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>