FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
By Zelda
#7108
Bardzo podobają mi się drewniane podłogi w łazienkach, ale właśnie obawiam się o ich trwałość. Chcesz wymienić ją na panele podłogowe? Tego akurat też bym się bała, panele nie lubią wilgoci.
By Kassini
#7265
Lolek pisze:znam 3 rodziny z takową podłogą, wszystkie posiadają dzieci w ilości od 1 do nawet 3
2- mieszkania w bloku, 1 to dom na wsi
wszystkie te podłogi widziałam naocznie , wyglądają ok
ja sama miałam drewnianą podłogę w kuchni w poprzednim mieszkaniu- byłam zachwycona

jutro mogę sie dowiedzieć z jakiego drewna te podłogi, ogrzewania podłogowego brak w tych 3 mieszkaniach na pewno
edit juz wiem, że jedna to drewno tekowe
Obrazek


Dobrze to wygląda, ciekawe jak z wydajnością no i po latach jak bedize
By Benjamin
#8026
Nie zgodzę się... realizacje z drewnianymi płytkami nawet a może i zwłaszcza w łazienkach są rewelacyjne. Syn pokusił się zresztą nie tylko o podłoge, ale położył też deski dębowe na ścianach. W sumie też się do tego przyczyniłem później przy wykończeniach. W nowym domu mieszka już 3 lata i jakoś nie widać ani zniszczen a drewno prezentuje się lepiej niż na samym poczatku. Fakt - synowa coroku suszy mu głowe żeby polakierować zwąłszcza parkiet, ale to też umówmy się nie zajmuje dużo czasu... W tym roku sam olejowałem Olejem do drewna LuxDecor ktory tez zabezpiecza drewno przed wilgocia, bo Wiktor wyjechał i właściwie zajeło mi to jakieś 1,5h... Zdecydowanie polecam drewniane wykończenia
By marzena90
#8228
Drewno w łazience jak najbardziej :)
Ważne jest tylko, by materiały które wybierzesz były naprawdę dobrej jakości i by woda się nie dostała pod podłogę. Polecam WODTECH.pl ich prosukty jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. ;)
#9006
Drewno sprawdzi się w łazience pod warunkiem wyboru odpowiedniego gatunku i jego odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Na podłogę w łazience nadają się przede wszystkim gatunki egzotyczne, które dobrze znoszą kontakt z wodą – np. teak. Dla osób, którym podoba się drewniana podłoga w łazience, ale obawiają się problemów z użytkowaniem drewna w mokrej strefie, dobrym wyborem będą panele winylowe. Do perfekcji imitują naturalne drewno, a są w pełni wodoodporne i niewymagające w użytkowaniu i konserwacji. Ich dużą trwałość odzwierciedla długa gwarancja (w Arbiton aż 20-letnia).
By mon8a
#9013
Faktycznie taka podłoga wygląda świetnie, ale ja bym chyba bała się montować ją w łazience. Niby pod względem wilgoci nic nie powinno się z nią dziać, ale tak jakoś nie mam przekonania czy np. pralka by jej nie uszkodziła... Jeśli chodzi o łazienkę, to jak dla mnie, najlepiej sprawdzają się płytki. A teraz jest ich tyle, że można do woli wybierać wzory i kolory. Czasami są tak ładne imitacje naturalnych materiałów, że tych naturalnych odpowiedników nie trzeba barć pod uwagę :D
Wybór baterii

Nie ma sensu kupować najtańszą baterię bo za chwil[…]

Montaż drzwi

Jak chce się zaoszczędzić to można samemu spróbowa[…]

Drzwi wewnętrzne OBI

Mi to się wydaje, że te drzwi z OBI są w porządku,[…]

Ja tam mam u siebie drzwi z Leroy Merlin i są ok, […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>