FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Podłogi z drewna, panele podłogowe, czy listwy przypodłogowe często są przedmiotem reklamacji podczas budowy domu lub remontu mieszkania. Powodów do reklamacji jest bardzo wiele, od złego doboru materiału, przez nieodpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zbyt dużą wilgotność, nierówne podłoże po ewidentne błędy wykonawcze. Tutaj postaramy się udzielić obiektywnej opinii oraz doradzić co robić dalej.
By JoannaPk
#1291
Witajcie!
Potrzebuję rady fachowca odnośnie położenia paneli. W "starym" pokoju, który kiedyś używany był jako typowa graciarnia będziemy wymieniać podłogę. Niestety, pod starą wykładziną położone są deski - prawdopodobnie sosnowe na legarach. Deski niestety są zniszczone, wystają z nich gwoździe a pomiędzy nimi są szpary nawet o szerokości 1 cm. Drewno na podłodze dostało również wilgoci, bo na deskach są wybrzuszenia.

Docelowo chcielibyśmy położyć panele, a więc na pewno nie obejdzie się bez położenia płyty OSB. Czy to jednak wystarczy?

Obrazek
By Wezar
#1313
Witaj. Deski ze zdjęcia zdecydowanie nie nadają się jako podłoże pod panele. Należy zerwać stare deski i zostawić jedynie same legary. Jeżeli jest to sosna, to bardzo dobrze - drewno nie naciągnie szybko wilgoci.

Jak wszystkie legary będą odsłonięte należy położyć płytę OSB oraz maty i folię pod panele. Oczywiście podłoga musi być wypoziomowana. Wtedy można położyć dopiero panele.

Obrazek


Tu znajdziesz szczegółowe informacje: http://www.muratorplus.pl/technika/ogrzewanie/jak-dobrac-system-ogrzewania-podlogowego-elektrycznego-do-konstrukcji-i-rodzaju-wykonczenia-podlogi_81556.html
By JoannaPk
#1516
Dzięki!

Takiej pomocy potrzebowałam :) Remont pomieszczenia zakończony i faktycznie deski nie nadawały się do ponownego użycia. Zostawiliśmy same legary, potem płyta osb i mata + panele. W końcu podłoga nadaje się do chodzenia :)
By LG-LG
#2042
U mnie sytuacja z podłogą wygląda znacznie gorzej - legary są mocno namoknięte, a miejscami się kruszą. Czy w takim przypadku należy je całkowicie wyciąć, czy można je jakoś zregenerować?
By Kate1989
#2402
Chyba niestety musisz je usunąć. Nie da się raczej zregenerować drewna, tylko możesz wstawić jakieś klepki w szczeliny, ale jeżeli drewno jest w tak złym stanie, nie mogą być podkładem pod panele. Zaczną niszczeć i rozkładać się i zniszczą podłogę wyżej.
By Domelka
#4359
Jeśli chcesz położyć panele, to koniecznie usuń podłogę spod spodu. To nie jest najbardziej równy podkład pod panele, no i zawsze będziesz miała trochę wyżej pokój niż inne pomieszczenia. Będziesz robić progi?
Nasze ogrody

W każdym ogrodzie powinna znaleźć się lampa. Duży […]

Taka drabinka gimnastyczna to świetne rozwiązanie […]

Wszystko zależy od możliwości finansowych i to czy[…]

Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>