FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
Awatar użytkownika
By Domisia
Witam , chciałem się spytać Państwa co sądzicie o kupnie paneli wraz z montażem gratis, wiadomo ,że taka usługa oraz same panele objęte są 8 % Vatem jako usługa remontowa, więc nie ma możliwości odebrania paneli wczesniej w sklepie by przechować je minimum 2 dni w miejscu montażu, tylko dowozi je ekipa remontowa i od razu kładzie na podłogę. I zastanawiam czy przechowywanie paneli te 2 dni w celu aklimatyzacji jest rzeczywiscie takie ważne czy to zabobon ?
Z góry dziękuje za odpowiedz
By Lolek
A co na ten temat pisze producent paneli ?.
Różnie panele są wykonane, jakie zamawiasz ?.
Autoryzowany układacz ma obowiązek sprawdzić warunki w jakich przychodzi mu układać i jeśli odbiegają znacząco od dopuszczalnych wtedy podejmowane są decyzje.
Tyle co do teorii, w praktyce rzadko widuję aby tak to czyniono.
Ja jako inspektor nadzoru żądam od układaczy tego na piśmie.
Awatar użytkownika
By romaco
Najpierw zalecenia producenta,

póżniej ogólne zasady z zakresu montażu,

następnie wiedza i doświadczenie wykonawcy.

Pod okiem nadzoru zawsze jest bezpieczniej.
By markris
No wątpię by te panele układali partacze, chyba że kupuje je ktoś na targu od wątpliwego sprzedawcy. Zazwyczaj panele kupujemy w fachowym salonie lub od producenta więc i kładący te panele na pewno znają się na rzeczy. W żadne tam aklimatyzację czy oswajanie się paneli z nowym miejscem bym nie wierzył. Ważne są zalecenia producenta w tej kwestii. Skoro masz możliwość zakupu paneli z usługą montażu to jak najbardziej trzeba skorzystać.
By bartel
Jeśli chodzi o podłogę, w tym szczególnie panele to nie możesz brać montażystów z przypadku. Tu naprawdę dobry montaż ma znaczenie, a najgorsze, że skutki złego zamontowania dostrzeżesz dopiero po paru latach - wtedy, gdy twój fachowiec nie będzie Cię już pamiętać.
By Ewelia
Wybierając takie rozwiązanie ryzykujesz dwa razy. Raz, że panele się odkształcą bez aklimatyzacji, dwa, że sklep zatrudnia słabych fachowców, którzy ci zrobią chałę. Nie wiem czy bym się odważyła.
By break1
Szukaj info od producenta bezpośrednio , bo tak to za duże ryzyko i potem na wypadek gdyby coś bylo nie tak, będziesz sobie w brodę pluć że nie spradziłeś dokładnie. A koszta wzrosną i będzie płacz.
By leoniadka
romaco pisze:Najpierw zalecenia producenta,

No prawda. Trudność polega na tym, moim zdaniem ,że tę wiedzę i doświadczenie czasem trudno zweryfikować. Chyba że ktos ma udokumentowane realizacje i można sobie wtedy przejrzeć co i jak.
By Kasp

Zdecydowanie sę zgadzam, bo samodzielność może tu nie być dobrym rozwiązaniem , szczególnie jak ktoś nie ma doświadczenia w temacie.
By Kassini

Bezpieczniej bo nie ma ryzyka że coś pójdzie nie tak, a nawet gdybyśmy popełnili błąd to doświadczona osoba będzie wiedziała jak to odkręcić.
Projektowanie wnętrz

Nie mam pojęcia jak to dokładnie obecnie wygląda n[…]

Nie wiem, czy nie lepszy będzie parkiet do łazien[…]

Ja bym bardzo chciał mieć ogrzewane panele Chci[…]

Szare panele podłogowe

szare panele są zdecydowanie lepsze niż białe […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>