FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
Awatar użytkownika
By Malinka
#807
Już któryś raz znajduję informacje o podłogach z winylu - ktoś ma takie wynalazek w domu? Jak się sprawdza? Jak się prezentuje - podobnie jak panele czy gorzej? Mam wrażenie, że może wyglądać bardzo plastikowo.. a może się myle. Jakieś opinie?
#812
Witam serdecznie
Podłogi winylowe to z jednej strony nowość a z drugiej - coś co znamy "od wieków "

Linoleum jest znane wszystkim z komuny.
A podłogi winylowe to najnowsza odmiana linoleum tyle, że w lepszej jakości i w formacie paneli a nie z rolki.
Najnowsze podłogi winylowe mają dwie postaci: lite o gr. 5mm, które polecałbym do obiektów użyteczności publicznej.
Druga forma to ok 2mm winylu na płycie HDF- raczej do użytku domowego.
Przewaga nad panelami laminowanymi to bardziej wyczuwalna struktura na powierzchni (głębszy efekt 3D) i ciepła w dotyku.
Wady: cena zaporowa i nieadekwatna do tego co kupujemy a druga-wygląd plastiku.
No i .....jest to jednak następne tworzyło sztuczne.
Laminat jest bardziej naturalnym produktem gdyż jest to papier pokryty zywicą karboksydową.

Proponuję organoleptycznie sprawdzić i samemu ocenić czy tę sztucznosc akceptujemy.
#815
Nie jest prawdą, że podłogi winylowe i linoleum to ten sam materiał. Linoleum jest produktem naturalnym (w skład linoleum wchodzi olej lniany, kalafonia,mączka drzewna lub korkowa), natomiast "winyl" to nic innego jak polichlorek winylu (PVC), czyli syntetyczny polimer otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Linoleum jako produkt naturalny jest dość chimeryczny (np. potrafi pęcznieć lub kurczyć się pod wpływem warunków otoczenia) ale jest materiałem bezpiecznym w użytkowaniu. Natomiast PVC jest szkodliwe dla człowieka (ma właściwości kancerogenne), zwłaszcza dla osób uczulonych na substancje chemiczne występujące w wyrobach z PVC.
Zaletą paneli winylowych jest ich termoizolacyjność (są znacznie cieplejsze od paneli laminowanych) i wodoodporność, która pozwala na montaż winyli w pomieszczeniach mokrych, np. w łazience czy w kuchni. W porównaniu z panelami laminowanymi są wyrobem lepszym w użytkowaniu ale nie mniej szkodliwym (panele laminowane są zespalane i pokrywane rożnego rodzaju żywicami, które wywołują liczne alergie i również mają właściwości kancerogenne).
Awatar użytkownika
By Zorton
#816
Widziałam je kiedyś w jakimś sklepie, ktoś mi je własnie oferował zamiast wykładziny. Nie wiem jak te z tego tekstu, ale te które widziałam wyglądało kiepsko - bardzo sztucznie - takie plastikowe deski. No ale co kto lubi. Tamte które widziałam były znacznie tańsze (3 krotnie), więc może to co pokazujesz jest to jakiś wypas


Większość ludzi kieruje się ceną przy wyborze ale ja bym wybrał parkiet lakierowany taki jak na obrazku. Rozwiązanie naturalne i trwałe - niestety będzie nieco wyższa cena.
https://parkiet.pl/podlogi-drewniane/33 ... 0-250.html
Obrazek
By Lolek
#845
Podłoga winylowa jest dobra jak ktoś nie chce mieć problemu z czyszczeniem i wyciszeniem pomieszczenia, bo naprawdę jest ciszej z taką podłogą. Mąż położył mi teraz w kuchni taką i nie narzekam. Dobrze znosi wilgoć więc nie ma strachu jak się coś wyleje :) Wystarczy przetrzeć i jest jak nowa
By Lawenda
#3984
Winyl się przede wszystkim świetnie myje i mniej niszczy, niż drewno. I te najnowsze nie wyglądają wcale tandetnie. Na dodatek może być jeszcze tak zrobiony, by imitował drewno. Tylko taki porządny może być nawet droższy niż parkiet.
#4262
Winyl jest podobno też dużo bardziej przyjazny dla alergików, bo nie zbiera kurzu i łatwo wyczyścić nie używając bardzo zaawansowanej chemii.
Tutaj macie więcej informacji o tej podłodze.
#4444
Lolek pisze:Podłoga winylowa jest dobra jak ktoś nie chce mieć problemu z czyszczeniem i wyciszeniem pomieszczenia, bo naprawdę jest ciszej z taką podłogą. Mąż położył mi teraz w kuchni taką i nie narzekam. Dobrze znosi wilgoć więc nie ma strachu jak się coś wyleje :) Wystarczy przetrzeć i jest jak nowa


Tak jak piszesz, jest ciszej. No i zdecydowanie na plus proces samego czyszczenia, mega.
Naprawa samochodu

A gdzie zgłosić się z wgnieceniami w masce (na Ślą[…]

Drewniany taras

Warto go tylko dobrze zabezpieczyć, bo ja ostatnio[…]

Kafelki są dużo praktyczniejsze, łatwiej się je cz[…]

Tapety w stylu angielskim

Mnie osobiście tapety bardzo się podobają, chociaż[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>