FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
Umer pisze:
uxon pisze:Zastanawiam sie nad zakupem mieszaknia w kamienicy z lat 50' dwudziestego wieku. Na prawie calej powierzchni mieszkania na podlodze jest parkiet, ktory lata swietnosci ma juz za soba - prawie wszedzie widoczne sa szczeliny, poza tym parkiet trzeszczy i jest wrazenie, ze ugina sie delikatnie pod nogami (luzne klepki). Powierzcznia klepek prezentuje sie niezle. Zastanawiam sie, czy taki parkiet nadaje sie do renowacji i ile moze to kosztowac? Jak rozpoznac, czy parkiet jest mocowany na gwozdziach, czy moze na subicie (co chyba jednoznacznie przekreslaloby sens jego renowacji, a jedynie trzeba by doliczyc koszt utylizacji/doczyszczania podlog)?
Zalaczam zdjecie zrobione fragmentowi parkietu:
Obrazek
upload

Wszystko da się odnowić, to kwestia pieniędzy i umiejętności. Na tym fragmencie, który widać parkiet wygląda całkiem ok, moim zdaniem nadaje się do renowacji. Trzeba wezwać fachowca, ale takiego fest i niech oceni co się z tym da zrobić. Oni cuda umieją

Ale to jest oldschool. widać że kiedyś prezentował sie super. Szkoda rozbierać, ale renowacja też będzie kosztowna,
Projektowanie wnętrz

Nie mam pojęcia jak to dokładnie obecnie wygląda n[…]

Nie wiem, czy nie lepszy będzie parkiet do łazien[…]

Ja bym bardzo chciał mieć ogrzewane panele Chci[…]

Szare panele podłogowe

szare panele są zdecydowanie lepsze niż białe […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>