FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
By emili.A.N.
Witajcie. Mam taki gadżet, który wkłada się w gniazdko elektryczne i co jakiś czas uwalnia się miły zapaszek. Problem w tym, że gniazdko jest przy ziemi, ostatnio przypadkowo się kopnęło i wylał się olej z pojemniczka. Wszystko, a przynajmniej bardzo dużo, zostało wypite przez panel i jest teraz tłusta plama. Znacie jakieś sposoby jak to wyczyścić czy już nic nie da się zrobić?
By Ewelia
O rany, szkoda!

Mam nadzieję, że udało się jakoś plamę usunąć, chociaz jak wsiąkło w strukturę panela to może być trudno. Zawsze można wymienić pojedynczy panel.
https://www.youtube.com/watch?v=Oz2LazwrV-Q
Podobno tłuste plamy z paneli i nielakierowanego parkietu zejdą, jeśli wymieszasz odrobinę benzyny lub rozpuszczalnika z dziecięcą zasypką i nałożysz to na plamę. Po jakimś czasie benzyna czy rozpuszczalnik wyparują i pozostanie proszek, który wystarczy przetrzeć szmatką
By bartel
Warto jednak nawet panele zabezpieczać. Ciekawe, czy podane porady zadziałały w przypadku autorki oraz w ogóle czy próbowała skorzystać z którejś z nich. Ja i tak swoją podłogę pokrywam lakierem, ale na mebel też może niechcący wylać się jakiś olej itd.
Projektowanie wnętrz

Nie mam pojęcia jak to dokładnie obecnie wygląda n[…]

Nie wiem, czy nie lepszy będzie parkiet do łazien[…]

Ja bym bardzo chciał mieć ogrzewane panele Chci[…]

Szare panele podłogowe

szare panele są zdecydowanie lepsze niż białe […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>