FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
Awatar użytkownika
By Adusia
#850
Witam
Proszę o radę. Mam do odnowienia podłogę, są na niej teraz stare płytki pcv - najprawdopodobniej położone na wylewce betonowej. Planuję zlikwidować stare płytki i przykleić nową wykładzinę pcv. Majster powiedział że trzeba zerwać płytki i skuć podłoże a potem położyć 5 cm styropianu i na to wylać 5 cm wylewki a następnie przykleić wykładzinę. Czy to jest właściwe rozwiązanie? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że zaraz po skuciu na nierówne podłoże kładzie się styropian. Poradźcie jak powinny przebiegać takie prace i jakie warstwy powinna mieć podłoga.
By RysiekN
#864
a po co jakaś wełna czy styropian - nie lepiej będzie zerwać płytki, zrobić samopoziomująca wylewkę i na to przykleić nowe pcv? taniej i szybciej.
Awatar użytkownika
By migotka
#922
Tyle zachodu pod wykładzinę PCV? W ogóle pierwsze słyszę o stosowaniu wełny pod taką podłogę. Rozumiem, że jakąś cienką warstwę pod panele ale PCV wystarczy położyć na gołą wylewkę.
Awatar użytkownika
By pietruszek
#930
Muszę przyznać rację pani fachowcowi,jeżeli już zdecydujecie się zerwać starą posadzkę to przed wykonaniem nowej na pewno nie zaszkodzi delikatne docieplenie
a ponieważ pod spodem znajduje się piwnica nieogrzewana jest to nawet wskazane,30m2-nie sa to duże koszta,a na pewno inwestycja się zwróci kosztem ogrzewania,co do docieplania nierównych podłoży systemów jest wiele-pyrlik-czyli popcorn styropianowy+cement-idealnie wyrównuje nierówności i wypełnia kazdą szczelinę,etafon-czyli cienkie gąbki pod wylewkę,pianki natryskiwane maszynowo,ale wybór nalezy tylko do właściciela.
Awatar użytkownika
By Binek
#959
wełna czy styropian to tylko kwestia kosztów ale docieplenie jest niezbedne i majster wie co robi a co do krzywego podłoza to ostateczna wylewka wszystko wyrówna
By Kasp
#1793
Lepiej postawić w tym przypadku na wełnę. Dzisiejsze warianty dostępne na rynku sprawdzają się lepiej i mają wyższą trwałość niż styropian, dzięki temu to będzie inwestycja na dłuższy czas. Bez jakichś poprawek czy konieczności wzywania kolejnego fachowca.
By KasiaMar
#1999
Ja bym stawiała na styropian. Jest on generalnie polecany do podłóg, a wełna mineralna bardziej w ściany
By jacradd85
#2006
KasiaMar pisze:Ja bym stawiała na styropian. Jest on generalnie polecany do podłóg, a wełna mineralna bardziej w ścianyDokładnie tak. Na podłogi generalnie wybiera się styropian, wełna po czasie może się nieco "ubić" i stracić część właściwości. Ogólnie Pan majster dobrze powiedział ;)
By LG-LG
#2047
jacradd85 pisze:
KasiaMar pisze:Ja bym stawiała na styropian. Jest on generalnie polecany do podłóg, a wełna mineralna bardziej w ścianyDokładnie tak. Na podłogi generalnie wybiera się styropian, wełna po czasie może się nieco "ubić" i stracić część właściwości. Ogólnie Pan majster dobrze powiedział ;)


Styropian na podłogę? Przecież to się z czasem ubije i podłoga zacznie "pływać" ...
By Kasp
#2148
Niekoniecznie, bo tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaki styropian zastosujemy. Odpowiednia grubość i twardość, zapewni zabezpieczenie przed "pływaniem" podłogi.

Nie wiem, czy nie lepszy będzie parkiet do łazien[…]

Ja bym bardzo chciał mieć ogrzewane panele Chci[…]

Szare panele podłogowe

szare panele są zdecydowanie lepsze niż białe […]

Panele Kronopol

Panele kronopol to znaczna jakość za stosunkowo n[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>