FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Styropianowe listwy na sufit jak najbardziej. Nie sprzątamy sufitu odkurzaczem, nie chodzimy po nim ;) generalnie nie ma możliwości ich uszkodzenia. Jednak na podłogę byłbym za drewnem. Droższe ale wystarczy na zdecydowanie dłużej. Lepiej wydać więcej i mieć spokój niż bawić się w pozorne oszczędności. Mówię tu oczywiście o przypadku gdy chodzi nam o oszczędności. Jeśli chcemy listwy styropianowe bo na przykład nam się bardzo podobają to już inna kwestia.
Kasp pisze:Ja u siebie mam styropianowe, w sumie bardzo podobne do tych na zdjęciu. powiem szczerze, że elementy dekoracyjne tego typu mam też podsufitowe i jestem bardzo zadowolony. Z materiałem, kwestia gustu. drewno wiadomo, trwalsze, ale i droższe. Obrazek

I jak ci się sprawdzają? Jaka jest ich trwałość? Robię mały remont mieszkania, które wynajmuje i nie chciałabym przepłacać, a z drugiej strony chcę, żeby te listwy trochę wytrzymały...
By Kasp
Drewniane wiadomo, droższe. Ale styropianowe, mimo tego, że cechują się mniejszą trwałością materiału, też mogą świetnie służyć przez długie lata.
Sufitowe to wiadomo, dłużej się trzymają, bo nikt po suficie nie chodzi. A podłogowe to wiadomo, nie tak jak drewno. Jak lubisz zmiany, to może warto, bo drewno masz na 20 lat, a tutaj możesz sobie kombinować ze wzorami i zmieniać wszystko, bo to nie będzie zbyt duży wydatek.
Te styropianowe listwy bardzo łatwo się brudzą i są bardzo podatne na uszkodzenia. One się świetnie sprawdzają jako sztukaterie pod sufitem, ale na podłogę bym się zdecydowała jednak na MDF (jesli mają być białe)
By KasKa
No tak, styropian jest na tyle mało wytrzymały, że można uszkodzić zwykłym odkurzaczem czy zamiataniem. Nie mówiąc już o poważniejszych uszkodzeniach.
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>