FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Oczywiście mój komentarz, w którym stwierdzam, że najlepszym wyborem są listwy drewniane dotyczył pytania w temacie 'styropianowe czy drewniane' :) Biorąc pod uwagę całą pulę dostępnych materiałów to naprawdę jest w czym wybierać, np. listwy przypodłogowe MDF - drewno bardziej wytrzymałe, a przy tym łatwiejsze w obróbce, a co najważniejsze wyglądają bardzo estetycznie :)
Alex09 pisze:Oczywiście mój komentarz, w którym stwierdzam, że najlepszym wyborem są listwy drewniane dotyczył pytania w temacie 'styropianowe czy drewniane' :) Biorąc pod uwagę całą pulę dostępnych materiałów to naprawdę jest w czym wybierać, np. listwy przypodłogowe MDF - drewno bardziej wytrzymałe, a przy tym łatwiejsze w obróbce, a co najważniejsze wyglądają bardzo estetycznie :)

No tak, ale wtedy pozostaje jedynie zamówienie listew na wymiar, no chyba że chce się ryzykować i przycinać listwy samemu. Lakier podczas przycinania może się "postrzępić" na rantach i łączenia listew będą wyglądać mało estetycznie.
By Max
JoannaPk pisze:
Max pisze:Takie styropianowe kojarzą mi się z formą dekoracji, ale nie podłóg, a sufitu. Dzięki takim listwom naprawdę można dodać charakteru wnętrzom. Często zostawiamy biały pasek podczas malowania ścian, a zastosowanie takich właśnie listw da równie fajny, estetyczny efekt. Nie wiem jednak jak z czyszczeniem i trwałością takich listw.

Listy przypodłogowe ze styropianu są twardsze, niż dekoracje pod sufitowe. Niestety, nadal jest to styropian i dziury powstają nawet przy zwykłym uderzeniu krzesłem, czy też butem. Na listwach z drewna zostanie co najwyżej rysa, ale nie dziura jak w przypadku styropianu.

Więc chyba logicznym jest, żeby zrezygnować z pomysłu zakładania sobie styropianowych listew, które są nietrwałe, niepraktyczne i ich wygląd wcale nie nadrabia wymienionych niedoskonałości.
By Kasp
Jeśli chodzi o listwy styropianowe, świetnie zdają egzamin, pod warunkiem, że zdecydujesz się na wybór dobrej firmy. Tutaj absolutnie odradzam wybor tych najtańszych rozwiązań. Jeśli chodzi o styropian, to tez duże pole do popisu pod kątem dekoracji. Zresztą, sprawdź ten link, a od razu zobaczysz o czym mówię https://www.youtube.com/watch?v=PvFe0RwFWr0
By Mylo
Metalowe kojarzą mi się z podłogą zakładową.

Jeśli chodzi o styropianowe to z pewnością zgodę się, że nie warto kupować najtańszych. Na te sufitowe jeszcze według mnie trend do nas nie dotarł, a wygląda to na prawdę super.

Na podłogę jeśli możesz sobie na to pozwolić tylko drewno

Obrazek
Ja na podłogę też radzę drewno. Na sufit to co innego, ale na podłodze z tymi styropianowymi to masakra:( Miałam je w jednym wynajmowanym mieszkaniu - każde dotknięcie nogą, każde za bliskie przejechanie odkurzaczem, to trochę się odrywały. Może były źle zamontowane, bo to właściciel sam robił, a raczej nie był zbyt ogarnięty.
By Mylo
Myślę, że nawet kwestia montażu ma tu nie duże znaczenie, nawet jak się mocniej trąci odkurzaczem czy jakiś mebel dosunie to już będzie nie ciekawie wyglądało.

A jeśli chodzi o te sufitowe to do klasycznego wnętrza super sprawa
Obrazek
By Kasp
Ja u siebie mam styropianowe, w sumie bardzo podobne do tych na zdjęciu. powiem szczerze, że elementy dekoracyjne tego typu mam też podsufitowe i jestem bardzo zadowolony. Z materiałem, kwestia gustu. drewno wiadomo, trwalsze, ale i droższe. Obrazek
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>