FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
By Kawka34
Potwierdzam, ja mam ciemne listwy, nic na nich nie widać - przecieram tylko szmatką, jak podłogę myję. Normalnym jakimś tam uniwersalnym płynem do podłóg. Ale myślę, że na białych to może być bardziej widać, to już będzie większy problem. Ale w takim przypadku to wystarczy ściereczka i środek do kurzu, jakieś Pronto na przykład.
By Mylo
Z białym zawsze żartuję, że plusem jest to że ciężko przejść obok brudnego obojętnie bo za bardzo rzuca się w oczy :D
a tak poważnie to wydaje mi się, że zwykły płyn do podłóg i pronto załatwią sprawę
By Mylo
Fajne ceny w tym linku co podrzuciłaś, ale od razu powędrowałam do kategorii "białe" listwy :D
Generalnie wracając jeszcze do tematu czystości myślę że kolor nie wiele na tu do rzeczy, przetrzeć je i tak trzeba.
Póki co mam panele ale zawsze jak wyję podłogi to też osobno szmatką przecieram listwy, znowu nie jest to jakiś wielki wysiłek
By Kasp
Z czyszczeniem Cifem trzeba uważac i bardzo ostrożnie dozować, bo jak się przegnie to zostają smugi i potem robi się nieciekawie, jesli chodzi o wrażenia optyczne.
By Kate1989
Kasp pisze:Z czyszczeniem Cifem trzeba uważac i bardzo ostrożnie dozować, bo jak się przegnie to zostają smugi i potem robi się nieciekawie, jesli chodzi o wrażenia optyczne.

Naprawdę? Ale masz na myśli jakieś takie mleczko cif, czy jakiś specjalny preparat tej marki do drewna? Obrazek ten jest chyba do drewna, w sensie do mebli, ale w przypadku podłogi też się może sprawdzić
By KasiaW1984
Mam u siebie listwy z wgłębieniami i najlepiej mi się je czyści przy pomocy takiej miękkiej końcówki do odkurzacza
Obrazek
By Kasp
Czy ktoś ma jakiś niezawodny sposób na czyszczenie listw w bardzo ciemnym kolorze ? Obrazek
By Ewelia
U mnie do takich wgłębień najlepiej się sprawdza okrągła włochata szczotka do odkurzacza. Sama się przymierzam do takich białych listew przypodłogowych z wgłębieniem, mam nadzieję, że też da radę. Mniej od kurzu martwi mnie taki wtarty brud, np od zaciągnięcia butem.

O taką szczotkę mam, do mojego samsunga pasuje:
Obrazek
By bedobe12
Ewelia pisze:U mnie do takich wgłębień najlepiej się sprawdza okrągła włochata szczotka do odkurzacza. Sama się przymierzam do takich białych listew przypodłogowych z wgłębieniem, mam nadzieję, że też da radę. Mniej od kurzu martwi mnie taki wtarty brud, np od zaciągnięcia butem.

O taką szczotkę mam, do mojego samsunga pasuje:
Obrazek

Hej. Dokładnie wiem o jaki wtarty brud Ci chodzi. U mnie świetnie się sprawdza mleczko CIF do mebli plus grubsza szmatka i praca ręczna :) Ale za to jaki efekt!

Obrazek
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!