FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
By maras
#392
Witajcie!

Razem z żoną chcemy wymienić podłogi w całym mieszkaniu. Mamy mały problem z listwami podłogowymi. Nie wiemy czym kierować się przy doborze ich koloru. Czy jest jakaś obowiązująca zasada? Dobiera się je do koloru podłogi czy ściany?
Awatar użytkownika
By wiesiek
#393
Wg. mnie możesz wybrać listwy pod kolor podłogi. To będzie lepsze rozwiązanie. Co zrobisz w momencie, kiedy zamarzy Ci się zmiana wystroju? Częściej zmieniamy kolor ścian, niż podłogę.
Awatar użytkownika
By irmina
#395
Maras, musisz sam zdecydować. Według mnie listwy w kolorze ścian nadają pomieszczeniu elegancji, dlatego właśnie postawiłabym na tę opcję.
W przypadku podłogi z płytek wydaje mi się, że powinny być cokoliki. Dlaczego? Ze względow czysto praktycznych. Myjąc podłogę mopem nie brudzimy ścian ;)
By Moniaw
#396
Trafiłam na coś, co może Was zainteresować... Na przekór tradycji ciemna listwa, która ma za zadanie przełamać wrażenie zlewania się ściany z podłogą. Podoba mi się takie rozwiązanie. A Wam?

Obrazek
By Robson99
#397
Hej!
Ja też zastanawiałem się nad listwami w kolorze ścian. Mój problem jest jednak nieco inny. Chcę pomalowac jedną ze ścian w innym kolorze. Co w tej sytuacji? Czy na tej ścianie mam zamontować inny kolor listwy, tj. taki sam jak kolor tej ściany?
By maras
#399
Nadal nie wiem co wybrać. Z jednej strony listwy pod kolor podłogi, które nadal będą ok, kiedy zmienię kolor farby na ścianie, z drugiej - listwy w kolorach ściany, które nadadzą elegancji i nowoczesności. Mam jeszcze większy dylemat...

Moniaw, masz jeszcze jakieś przykłady łączenia ciemnej listwy z jasną podłogą lub odwrotnie? Może własnie to jest słuszne rozwiązanie?
Awatar użytkownika
By wiesiek
#402
Robson99 pisze:Hej!
Ja też zastanawiałem się nad listwami w kolorze ścian. Mój problem jest jednak nieco inny. Chcę pomalowac jedną ze ścian w innym kolorze. Co w tej sytuacji? Czy na tej ścianie mam zamontować inny kolor listwy, tj. taki sam jak kolor tej ściany?


maras pisze:Nadal nie wiem co wybrać. Z jednej strony listwy pod kolor podłogi, które nadal będą ok, kiedy zmienię kolor farby na ścianie, z drugiej - listwy w kolorach ściany, które nadadzą elegancji i nowoczesności. Mam jeszcze większy dylemat...

Moniaw, masz jeszcze jakieś przykłady łączenia ciemnej listwy z jasną podłogą lub odwrotnie? Może własnie to jest słuszne rozwiązanie?


Fajną opcją jest wybór listwy zupełnie różnej kolorystycznie od ściany i podłogi, tak jak na zdjęciu dodanym wyżej. Wydaje mi się to bardzo ciekawe rozwiązanie. Listwa staje się dodatkowym elementem dekoracyjnym. Warto o tym pomyśleć.

Dajcie znać na co się zdecydowaliście :)
By Zibi
#403
Jakiś czas temu moja siostra wymieniała w mieszkaniu podłogę. Kiedy zapytała w sklepie do czego dobiera się kolor listew, sprzedawca odpowiedział jej, że do koloru oczu lub koloru ulubionych szpilek ;) Na zadane pytanie nie ma poprawnej odpowiedzi. Pełna dowolność!
Awatar użytkownika
By irmina
#405
Zobaczcie co znalazłam:

"Ciemna podłoga nadaje wnętrzu kolonialny charakter, dodaje powagi. Taka podłoga idealna jest do gabinetów i salonów. Zmniejsza optycznie, nadaje się więc tylko do dużych wnętrz.

Z listwami trzeba być ostrożnym. Jeśli zrobimy je w kolorze bardzo ciemnej podłogi, to na jasnej ścianie mogą wyglądać jak czarne podkolanówki. Im ciemniejsza podłoga, tym węższa listwa z tego samego drewna."

Jeśli chodzi o takie praktyczne aspekty wyboru listew to muszą być odporne na wilgoć. Nie chodzi tutaj o powódź w domu - tego nie przetrwa żadna listwa ale o wilgoć w ścianach budynku i mycie podłogi mopem. Więcej na ten temat https://parkiet.pl/blog/listwy-przypodlogowe-wilgoc/
Boazeria - reaktywacja

Ja jednak nie jestem przekonana do tej opcji. Boaz[…]

Obecnie mam żaluzje w domu i opcja bardzo wygodna:[…]

Magazyn

Przy transporcie potrzebne będa Ci palety. Wiem te[…]

Montaż drzwi

Najczęściej przy drzwiach lubią psuć się zamki i r[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>