FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
KasiaW1984 pisze:Hej, potrzebuje pomocy – który sposób mocowania listw będzie skuteczniejszy: klipsy czy klejenie listw do ściany?

Klejenie będzie mocniejsze, jednak proponuje zastanowić się nad zamocowaniem listwy przy użyciu kołków rozporowych. Wiem, że trzeba nawiercić dziury ale masz listwę, która nigdy nie odpadnie:)
By Kawka34
Wydaje się, że wiele osób łączy klejenie i kołki rozporowe. Podobno to jest najwygodniejsze i najbardziej się trzyma. Ale na kołki też są wytrzymałe, pod warnukiem, że nie zahaczysz nogą albo szczotką z dużą siłą - nic ich nie oderwie.
Kawka34 pisze:Wydaje się, że wiele osób łączy klejenie i kołki rozporowe. Podobno to jest najwygodniejsze i najbardziej się trzyma. Ale na kołki też są wytrzymałe, pod warnukiem, że nie zahaczysz nogą albo szczotką z dużą siłą - nic ich nie oderwie.

To prawda, taka opcja byłaby najmocniejsza. Klej (na przykład jeden z proponowanych przez Kasp, a potem kołki i mamy listwy na dłuuugie lata.
Zdecyduje się więc chyba na kołki rozporowe. Chcę żeby listwy się długo trzymały. Ale do zamontowania kołków chyba powinnam kogoś zatrudnić? Nie wydaje mi się żebym sama to dobrze zrobiła
KasiaW1984 pisze:Zdecyduje się więc chyba na kołki rozporowe. Chcę żeby listwy się długo trzymały. Ale do zamontowania kołków chyba powinnam kogoś zatrudnić? Nie wydaje mi się żebym sama to dobrze zrobiła

Wiesz co, kwestia tego czy masz w domu wiertarkę i czy w miarę potrafisz się nią posługiwać. Jeśli tak to poradzisz sobie, wystarczy nawiercić kilka dziur. Chyba, że mieszkasz w blokach i chcesz wiercić w ścianie nośnej w której wierci się okropnie i trzeba mieć naprawdę sporo siły. Może ktoś z rodziny pomoże, jakiś kuzyn czy coś? :)
By Kawka34
jacradd85 pisze:
KasiaW1984 pisze:Zdecyduje się więc chyba na kołki rozporowe. Chcę żeby listwy się długo trzymały. Ale do zamontowania kołków chyba powinnam kogoś zatrudnić? Nie wydaje mi się żebym sama to dobrze zrobiła

Wiesz co, kwestia tego czy masz w domu wiertarkę i czy w miarę potrafisz się nią posługiwać. Jeśli tak to poradzisz sobie, wystarczy nawiercić kilka dziur. Chyba, że mieszkasz w blokach i chcesz wiercić w ścianie nośnej w której wierci się okropnie i trzeba mieć naprawdę sporo siły. Może ktoś z rodziny pomoże, jakiś kuzyn czy coś? :)

Eech, trochę to seksistowskie, dlaczego zakładasz, że KasiaW1984 nie umie wiercić i potrzebuje pomocy kuzyna?:D A tak serio,to racja, wiercenie w ścianie nośnej jest straszne. Ale jak ktoś, jakaś ekipa zakłada Ci podłogę, to powinni też założyć listwy od razu.
Kawka34 pisze:
jacradd85 pisze:

Eech, trochę to seksistowskie, dlaczego zakładasz, że KasiaW1984 nie umie wiercić i potrzebuje pomocy kuzyna?:D A tak serio,to racja, wiercenie w ścianie nośnej jest straszne. Ale jak ktoś, jakaś ekipa zakłada Ci podłogę, to powinni też założyć listwy od razu.

Zdecydowanie nie umiem się posługiwać wiertarka i nawet jej nie posiadam. Wole zapłacić, żeby mi ktoś to dobrze zamontował. Mam nadzieje, że doradza mi też w kwestii rozmiaru kołkó
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>