FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
By Kawka34
Ooo, świetne połączenie z tym granatem! Bardzo kontrastowe, im ciemniej tym lepiej właśnie to wygląda. Póki co mam w domu takie w kolorze podłogi
Obrazek
i trochę mnie to już męczy. Ale nic, będę robiła remont, to się skuszę na białe, chociaż czytałam tutaj, że trudno je umyć:)
By Kate1989
Kawka34 pisze:Ooo, świetne połączenie z tym granatem! Bardzo kontrastowe, im ciemniej tym lepiej właśnie to wygląda. Póki co mam w domu takie w kolorze podłogi
Obrazek
i trochę mnie to już męczy. Ale nic, będę robiła remont, to się skuszę na białe, chociaż czytałam tutaj, że trudno je umyć:)

Nie wiem czy tak trudno, wystarczy woda z jakimś środkiem do mycia podłóg. Faktycznie trzeba przejechać każdą listwę ściereczką i trochę czasu to zajmuje, ale warto, bo efekt jest fantastyczny:)
By bedobe12
Zdecydowanie wyższe listwy. Ładniej wyglądają (według mnie oczywiście), dodatkowo bardziej chronią ścianę np. podczas sprzątania. Niskie sprawiają wrażenie jakiś nietrwałych.

Obrazek
By Kate1989
bedobe12 pisze:Zdecydowanie wyższe listwy. Ładniej wyglądają (według mnie oczywiście), dodatkowo bardziej chronią ścianę np. podczas sprzątania. Niskie sprawiają wrażenie jakiś nietrwałych.

Obrazek

Właśnie, to też ważne, że jak myjesz podłogę mopem, to raz, że nie zmyjesz farby, dwa, że nie usmarujesz brudną wodą ściany. A na białej może być nie do pokonania.
By bedobe12
Kate1989 pisze:
bedobe12 pisze:Zdecydowanie wyższe listwy. Ładniej wyglądają (według mnie oczywiście), dodatkowo bardziej chronią ścianę np. podczas sprzątania. Niskie sprawiają wrażenie jakiś nietrwałych.

Obrazek

Właśnie, to też ważne, że jak myjesz podłogę mopem, to raz, że nie zmyjesz farby, dwa, że nie usmarujesz brudną wodą ściany. A na białej może być nie do pokonania.

Dokładnie. Teraz wyobraź sobie piękny pokój, super podłoga i świeżo pomalowane ściany, a nad niską listwą mokre plamy i lekko poobdzierana farba. Lepiej wybrać wyższą listwę i w razie czego to jedynie pukniesz w nią, a nie mokrym mopem w ścianę.
By Kate1989
Tak, to bardzo wygodne, ale nie wszystkim podobają się wysokie listwy. Mam wrażenie, że moda jest wręcz przeciwna - na niższe.
By Ewelia
Kate1989 pisze:Tak, to bardzo wygodne, ale nie wszystkim podobają się wysokie listwy. Mam wrażenie, że moda jest wręcz przeciwna - na niższe.

Chyba moda jest na dwa bieguny - albo niziutkie niewidoczne listewki albo bardzo wysokie cokoły.
By Monka
Ewelia pisze:
Kate1989 pisze:Tak, to bardzo wygodne, ale nie wszystkim podobają się wysokie listwy. Mam wrażenie, że moda jest wręcz przeciwna - na niższe.

Chyba moda jest na dwa bieguny - albo niziutkie niewidoczne listewki albo bardzo wysokie cokoły.

Masz rację, ja też mam takie wrażenie. Te pośrednie i zaokrąglone, w kolorze podłogi powoli odchodzą do lamusa.
By Jane Doe
Monka pisze:
Ewelia pisze:

Masz rację, ja też mam takie wrażenie. Te pośrednie i zaokrąglone, w kolorze podłogi powoli odchodzą do lamusa.

Do lamusa to powinny odejść te plastikowe z plastikowymi narożnikami w innym kolorze niż listwa :ugeek:
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>