FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
#2098
Jak w tytule. Chcę się dowiedzieć krok po kroku, na co zwracać szczególną uwagę. Interesują mnie też konkretne przykłady listw. Linki, zdjęcia. Będę wdzięczny za wszelkie polecenia.
#2117
Listwy muszą być przede wszystkim dopasowane do podłogi – czyli najlepiej w tym samym wykończeniu i wzorze. Najbezpieczniej jest pomalowanie listwy na taki kolor, jak ściana. Dobrze tez wygląda powiązanie listw ze stolarka wewnętrzną
Obrazek
Listwy znacząco odcinające się od podłóg i ścian to ryzykowne rozwiązanie, ale nadają one ton pomieszczeniu
Obrazek
#2158
Po pierwsze warto kupić listwę dobrej jakości. Po drugie zdecydowanie stawiałbym na wyższą listwę. Kolor to już kwestia indywidualna, ważne żeby Tobie się podobało. No i sprawa materiału, czy drewniane listwy czy pcv, a może aluminiowe? Każdy materiał ma swoje wady i zalety. Do jakiego pomieszczenia te listwy?
#2196
Kasp pisze:Do salonu. A czym uargumentujesz fakt, że lepsze są wyższe listwy? Za link do sklepu dziękuję, z pewnością skorzystam przy poszukiwaniach.Wybacz, że tak późno, dopiero teraz zauważyłem Twój wpis. Wyższe listwy są lepsze oczywiście w mojej opinii. Wynika to po pierwsze z tego, że wyglądają naprawdę ekstra ale to wiadomo, kwestia indywidualna. Poza tym dużo lepiej sprząta się pokój mając wyższe listwy. Nie ma żadnej możliwości żeby ubrudzić czy uszkodzić ścianę, nieważne czy mowa o odkurzaniu czy myciu na mokro. Ale tak jak mówię, to tylko moja opinia.
#2317
Ja bym przede wszystkim stawiała na wysoką jakość. To ważne, bo inaczej będą odpadać lub odklejać się, ale to też kwestia montażu. Może ważniejsze, niż jakość listew są właśnie korki i klej, no i oczywiście to, kto ci je zakłada.
Wybór baterii

Nie ma sensu kupować najtańszą baterię bo za chwil[…]

Montaż drzwi

Jak chce się zaoszczędzić to można samemu spróbowa[…]

Drzwi wewnętrzne OBI

Mi to się wydaje, że te drzwi z OBI są w porządku,[…]

Ja tam mam u siebie drzwi z Leroy Merlin i są ok, […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>