FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Monka pisze:
KasiaW1984 pisze:Hej, szukając ostatnio listew podłogowych do domu, natrafiłam na listwy z ogrzewaniem. Czy ktoś z was ma takie ogrzewanie albo słyszał o nim jakieś opinie?

Odnosząc się do tematu listew ogrzewanych. Uważam że jest to zbędny gadżet a nie coś co powinno być w każdym domu

Może gadżet, ale jednak mając na uwadze jak się zmieniają rozwiązania grzewcze na przestrzeni lat, może jednak niekoniecznie taki zbędny.
Kasp pisze:Bardziej chodzi tu o przeprowadzenie przewodów pod listwami, żeby nie rzucały się w oczy. Trochę estetyki :)

No przewody jak leżą na wierzchu to zepsują efekt każdego, nawet w zamierzeniu najbardziej efektownego wnętrza.
Centhenia pisze:Oooo, muszę przyznać że mnie zaciekawiałaś tylko jakoś nie bardzo sobie wyobrażam ogrzewanych listew w których idą kable.

Znalazłam takie coś, nawet nie próbuję tego zrozumieć :D

Obrazek

To po prostu schemat, który tłumaczy na jakim patencie ciepło wędruje pod podłogę, co tu do rozumienia? :D
By Kasp
Centhenia pisze:Oooo, muszę przyznać że mnie zaciekawiałaś tylko jakoś nie bardzo sobie wyobrażam ogrzewanych listew w których idą kable.

Znalazłam takie coś, nawet nie próbuję tego zrozumieć :D

Obrazek

Przecież tu jest w sumie jasno, co i jak :)
Kawka34 pisze:Teraz i tak najczęściej chyba robi się samą podłogówkę, już bez grzejników. Ale to faktycznie bardzo ciekawy pomysł.

No raczej bez, choć tutaj się zastanawiam na ile w praktyce ten pomysł będzie ekonomiczny
jacradd85 pisze:
Kasp pisze:Bardziej chodzi tu o przeprowadzenie przewodów pod listwami, żeby nie rzucały się w oczy. Trochę estetyki :)

Aaa, teraz to rozumiem ;) Co do ogrzewania podłogowego to co myślicie o ogrzewaniu wodnym? Podobno zużywa dużo mniej energii. Ktoś coś wie na ten temat? Czy w ogóle jest to opłacalne?

Mniej ale instalacja bardziej złożona i bardziej czasochłonna, koszta raczej też wyższe, choć w ogólnym rozgrachunku takie ogrzewanie w listwach podłogowych sprawdza się in plus.
Montaż drzwi

Montaż drzwi lepiej jest zostawić specjalistom. :)

Drzwi wewnętrzne Leroy Merlin

Drzwi wewnętrzne Leroy Merlin to przede wszystkim […]

Drzwi wewnętrzne białe

Drzwi wewnętrzne białe to mój wybór sprzed wielu l[…]

Drzwi szklane

Drzwi szklane wyglądają niesamowicie w dobrze zapr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>