FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Hej, szukając ostatnio listew podłogowych do domu, natrafiłam na listwy z ogrzewaniem. Czy ktoś z was ma takie ogrzewanie albo słyszał o nim jakieś opinie?
Oooo, muszę przyznać że mnie zaciekawiałaś tylko jakoś nie bardzo sobie wyobrażam ogrzewanych listew w których idą kable.

Znalazłam takie coś, nawet nie próbuję tego zrozumieć :D

Obrazek
KasiaW1984 pisze:Hej, szukając ostatnio listew podłogowych do domu, natrafiłam na listwy z ogrzewaniem. Czy ktoś z was ma takie ogrzewanie albo słyszał o nim jakieś opinie?

Faktycznie ciekawe, zastanawiam się tylko po co to komu? Ogrzewanie podłogi, to rozumiem ale podgrzewane listwy, w jakim celu? Może ktoś mnie oświeci? :)
Kasp pisze:Bardziej chodzi tu o przeprowadzenie przewodów pod listwami, żeby nie rzucały się w oczy. Trochę estetyki :)

Aaa, teraz to rozumiem ;) Co do ogrzewania podłogowego to co myślicie o ogrzewaniu wodnym? Podobno zużywa dużo mniej energii. Ktoś coś wie na ten temat? Czy w ogóle jest to opłacalne?
jacradd85 pisze:
Kasp pisze:Bardziej chodzi tu o przeprowadzenie przewodów pod listwami, żeby nie rzucały się w oczy. Trochę estetyki :)

Aaa, teraz to rozumiem ;) Co do ogrzewania podłogowego to co myślicie o ogrzewaniu wodnym? Podobno zużywa dużo mniej energii. Ktoś coś wie na ten temat? Czy w ogóle jest to opłacalne?

Polecam ten artykuł, w kwestii wodnego ogrzewania znajdziesz naprawdę bardzo przydatne informacje: budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/448-instalacja-wodnego-ogrzewania-podlogowego
Jeśli chodzi o ogrzewanie wodne podłogowe to nie polecam. Przede wszystkim niemal o połowę droższe od normalnego ogrzewania grzejnikowego. Dodatkowo jakakolwiek awaria oznacza zrywanie podłogi. Kolejna sprawa to straty ciepła, taki system długo się nagrzewa i długo stygnie, ciężko określić dokładnie ile ciepła potrzebujemy i dlatego wychodzą potem duże straty i spore rachunki. Nic ciekawego.
By Monka
KasiaW1984 pisze:Hej, szukając ostatnio listew podłogowych do domu, natrafiłam na listwy z ogrzewaniem. Czy ktoś z was ma takie ogrzewanie albo słyszał o nim jakieś opinie?

Odnosząc się do tematu listew ogrzewanych. Uważam że jest to zbędny gadżet a nie coś co powinno być w każdym domu
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>