FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Ewelia pisze:
KasiaW1984 pisze:Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga
Obrazek

Ja też się dołączę do obrońców białych listew. Wyglądają przepięknie <3 Ale faktycznie najlepiej, kiedy drzwi i ościeżnice też są białe.

Ale już tak NA PEWNO tak nie robimy (okropnie to wygląda)
Obrazek

O nie, to faktycznie okropne! Już lepiej białą listwę do każdej podłogi, niż coś takiego. Ewentualnie dokładnie w kolorze podłogi czy paneli.
By Ewelia
A czy ktoś się spotkał z ładnym wykończeniem bezlistwowym? Czy takie rzeczy to tylko przy kafelkach?
Przy panelach to rozumiem, że nie bo dylatacja, ale na łączeniu parkiet-ściana? To możliwe w ogóle?
A bardziej zależy Ci na tym, żeby listwy kontrastowały z podłogą czy raczej żeby stanowiły spójne uzupełnienie tej podłogi? Jaki efekt chcesz finalnie uzyskać po zastosowaniu listw u siebie?
By KasKa
Ewelia pisze:A czy ktoś się spotkał z ładnym wykończeniem bezlistwowym? Czy takie rzeczy to tylko przy kafelkach?
Przy panelach to rozumiem, że nie bo dylatacja, ale na łączeniu parkiet-ściana? To możliwe w ogóle?

Ja się spotkałam, taka opcja jest możliwa, ale raczej robi się listwy. Drewno jednak się trochę może wypaczyć i będzie widać przy ścianie jakąś przestrzeń.
By Ewelia
KasKa pisze:
Ewelia pisze:A czy ktoś się spotkał z ładnym wykończeniem bezlistwowym? Czy takie rzeczy to tylko przy kafelkach?

Ja się spotkałam, taka opcja jest możliwa, ale raczej robi się listwy. Drewno jednak się trochę może wypaczyć i będzie widać przy ścianie jakąś przestrzeń.

A może masz jakieś zdjęcia? W necie nic nie widzę ciekawego.... Nie znaczy, że nie ma, tylko mi nic w oko nie wpadło.
By Ewelia
No właśnie te szczeliny dylatacyjne są takim trudnym miejscem. Chociaż już połączenie parkietu z kaflami można zrobić ładnie płynnym korkiem to może przy ścianach też?
By pleksix
Mylo pisze:Pewnie nikogo nie zdziwi jak napiszę o białych :D
pasują do wszystkiego i odmienią każde wnętrze, możesz wybrać bardziej klasyczne albo bardziej udziwnione kształty - tu juz wszystko zależy od Ciebie

Obrazek

Jeden z najbardziej uniwersalnychg wariantów, będący jednocześnie jednym z najczęściej świetnie trafionych wyborów :)
By pleksix
Mylo pisze:Pewnie nikogo nie zdziwi jak napiszę o białych :D
pasują do wszystkiego i odmienią każde wnętrze, możesz wybrać bardziej klasyczne albo bardziej udziwnione kształty - tu juz wszystko zależy od Ciebie

Obrazek

Czasem oczywistee rozwiązania można zobaczyć w zupełnie innym świetle, tak jak na załączonym przez Ciebie focie - jest super
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>