FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
KasiaW1984 pisze:Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga
Obrazek

No niby tak, ale kontrastowa listwa też ładnie wygląda
Obrazek
KasiaW1984 pisze:Istnieje zasada, żeby nie łączyć zbyt wielu gatunków i kolorów drewna w jednym pomieszczeniu. Dlatego najlepiej zamontować listwy przypodłogowe w tym samym gatunku i kolorze co twoja podłoga
Obrazek

Zbyt wiele, to się zgodzę ale tutaj chodzi tylko o podłogę i listwy więc będą to maksymalnie dwa gatunki ;) Jak dla mnie takie rozwiązanie jest mega fajne:

Obrazek

Jest lekki kontrast, jest stylowo.
KasiaW1984 pisze:Az trzy kolory w jednym pomieszczeniu zupełnie mi się nie podobają. Listwy powinny być albo takie jak podłoga:
Obrazek

albo takie jak ściana:
Obrazek

Zupełnie się z tym nie zgadzam ale wiadomo kwestia gustu. Można trochę poszaleć w mieszkaniu i ożywić wnętrze. Bardzo fajnie można listwą złamać kolorystykę pomieszczenia. Warto popróbować moim zdaniem :) To takie wnętrze już w ogóle Ci się nie spodoba :D

Obrazek
jacradd85 pisze:
KasiaW1984 pisze:Az trzy kolory w jednym pomieszczeniu zupełnie mi się nie podobają. Listwy powinny być albo takie jak podłoga:
Obrazek

albo takie jak ściana:
Obrazek

Zupełnie się z tym nie zgadzam ale wiadomo kwestia gustu. Można trochę poszaleć w mieszkaniu i ożywić wnętrze. Bardzo fajnie można listwą złamać kolorystykę pomieszczenia. Warto popróbować moim zdaniem :) To takie wnętrze już w ogóle Ci się nie spodoba :D

Obrazek

Zdecydowanie mi się nie podoba :D
Mój umysł lubi spokój i we wnętrzu ze zbyt dużą ilością kolorów nie czułabym się dobrze. Ja u siebie wszystkie listwy mam w kolorze ścian :D
Obrazek
By Ewelia
Obrazek

Ja też się dołączę do obrońców białych listew. Wyglądają przepięknie <3 Ale faktycznie najlepiej, kiedy drzwi i ościeżnice też są białe.

Ale już tak NA PEWNO tak nie robimy (okropnie to wygląda)
Obrazek
Ewelia pisze:
Obrazek

Ja też się dołączę do obrońców białych listew. Wyglądają przepięknie <3 Ale faktycznie najlepiej, kiedy drzwi i ościeżnice też są białe.

Ale już tak NA PEWNO tak nie robimy (okropnie to wygląda)
Obrazek

Zgadam się. Jak dla mnie jest to najmniej estetyczne rozwiązanie ze wszystkich możliwych kombinacji podłoga – listwa - ściana
Montaż drzwi

Montaż drzwi lepiej jest zostawić specjalistom. :)

Drzwi wewnętrzne Leroy Merlin

Drzwi wewnętrzne Leroy Merlin to przede wszystkim […]

Drzwi wewnętrzne białe

Drzwi wewnętrzne białe to mój wybór sprzed wielu l[…]

Drzwi szklane

Drzwi szklane wyglądają niesamowicie w dobrze zapr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>