FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
By Kawka34
Przykręcanie listw zdecydowanie tak, lepiej niż klejenie. Rzadko kiedy jest tak, żeby ściany były idealnie równe, a na klej się tak nie "dognie". A wystarczy lekka różnica, by było ją bardzo widać, szkoda sobie spaprać pokój.
Niestety, jeżeli chciało się zaoszczędzić na pracy fachowca to tak się to kończy. Na sobie wiem, że lepiej nie brać się za kwestie na których się nie zna, w tym przypadku montaż listew.

Obecnie po dokształceniu się zamontowałem je i się ładnie trzymają. Oby więcej takie wpadki mi się nie trafiły.
By LG-LG
MarianoItaliano pisze:Niestety, jeżeli chciało się zaoszczędzić na pracy fachowca to tak się to kończy. Na sobie wiem, że lepiej nie brać się za kwestie na których się nie zna, w tym przypadku montaż listew.

Obecnie po dokształceniu się zamontowałem je i się ładnie trzymają. Oby więcej takie wpadki mi się nie trafiły.

Finalnym rozwiązaniem były kołki? Pamiętałeś by montować je co 50 cm?
Jeżeli masz większe odległości, to listy z czasem i tak zaczną Ci się luzować.
By KasiaW1984
Jeśli naprawdę nie chcesz dziurawić ścian, to nie zostaje ci nic innego, jak za każdym razem doklejać odpadającą listwę. Można oczywiście próbować użyć jakichś uchwytów, taśm itd, ale będą to dodatkowe koszty, a efekt raczej ten sam
By Kawka34
Te dziury nie będą widoczne, więc dlaczego ich nie zrobić? Listwy w ogóle trzymają się najlepiej, jak połączysz kołki z klejem, to będzie najbardziej trwałe.
By Ewelia
Z doświadczenia wiem, że klejenie to bardzo zawodna metoda. Nawet jeśli zrobisz wszystko tak jak trzeba, to nie masz wpływu na takie rzeczy jak ruszanie się paneli albo minimalna krzywizna ściany. Odklejają się i już.
Tych wkrętów naprawdę nie widać. My mamy teraz coś takiego, tylko na zwykłe wkręty - spód listwy przykręcony jest do ściany a front jest wpięty na zatrzask.
Obrazek
By bedobe12
Najlepszym rozwiązaniem są wkręty. Wiem z doświadczenia, gdyż mieszkam w bloku, a wiadomo jakie są tam ściany :) Klejem można się ewentualnie wspomóc ale bez solidnego przykręcenia nie da rady. Poza tym teraz listwy są tak skonstruowane, że i tak kołków nie widać.
By pleksix
jacradd85 pisze:
KasiaMar pisze:Moj mąż bardzo chce sam zamontować listwy, ale boje się, że skończy się tak samo. Zresztą ja bym jednak wolała przykręcane listwy, zamontowane przez fachowca

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że przykręcane listwy to najlepsze rozwiązanie. Mocno się trzymają i niełatwo je uszkodzić. Docenimy je szczególnie wtedy gdy mamy krzywe ściany - listwy montowane na wkręty można bez obaw "dociągnąć" do ścian.

Listwy na wkręty wygrywają pod kątem trwałości, zdecydowanie ze wszystkich innych rozwiązań montażowych to jest numer jeden.
By pleksix
Wezar pisze:Wszystko wskazuje, że farba była źle położona. Powierzchnia mogła być tłusta/brudna i mamy efekt odpadania płatów farby ze ściany.

Oczyść listy w pozostałości farby, a ze ściany tak gdzie będzie przychodzić klej usuń farbę. Przyklej listwy do "gołej" ściany - to powinno pomóc.

Niedostateczne doczyszczenie powierzchni przed malowaniem i tak to wygląda. Więc rzeczywiście czyszczenie i wówczas instalacja na gołą ścianę załatwi sprawę.
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>