FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Awatar użytkownika
By Kasiula
Mieszkanie 52m2 i na 47m2 zamierzam położyć parkiet a co za tym idzie i listwy. Ile powinnam kupić listew i gdzie się je kładzie a gdzie nie?
Planujemy w salonie na najdłuższej ścianie umieścić kamień, obok jest balkon dwu drzwiowy - klasc listwe po nie?, kuchnia cała na zabudowę, na przedpokoju bedzie szafa na zabudowę, wielkie lustro i drzwi do sypialni i łazienki oraz wejściowe, w sypialni bedzie również szafa na zabudowę... Niewiem jak i gdzie wciskać listwy, pomożecie?
Obrazek
Awatar użytkownika
By kolorowa
W moim prostym toku myślenia listwa przypodłogowa ma estetycznie zamaskować połączenie płaszczyzny pionowej z poziomą.
Obrazek
przykład ze słupem
Obrazek
Listwa ochronna natomiast ma stanowić linię, nazwijmy to, dylatacyjną na połączeniu posadzki wykonanej z dwóch materiałów
Obrazek
ub na połączeniu posadzki układanej w różnych kierunkach. Listwy przypodłogowe i cokołowe można wykorzystać jako maskownicę do prowadzenia przewodów instalacji audio etc. (jak na zdjęciu).
Obrazek
By Kasp
Według moich obliczeń wychodzi 26 metrów listw, z tego co załączasz tutaj. Daj proszę znać czy się zgadza i napisz, jeśli nie, jaka rzeczywista ilość była odpowiednia w przypadku Twojego projektu.
By KasiaW1984
Z moich wyliczeń również wynika, że 25m. A co do tego gdzie położyć listwy, ja bym je dała w każdym widocznym miejscu, gdzie podłoga łączy się ze ścianą
By jacradd85
Matelo ma rację, 25 metrów wyszło. Jeśli tu jeszcze zaglądasz, to faktycznie daj znać ile wyszło rzeczywiście i w ogóle jak poszedł remont. Pozdrawiam.
By Lawenda
KasiaW1984 pisze:Z moich wyliczeń również wynika, że 25m. A co do tego gdzie położyć listwy, ja bym je dała w każdym widocznym miejscu, gdzie podłoga łączy się ze ścianą

Ja bym je dała w ogóle na całym łączeniu, nie tylko w widocznych miejscach, nawet za meblami i tak dalej. Przecież to się przestawia, i potem będzie część pokoju bez listwy. Na dodatek przecież i tak nie przysuwasz mebli do samej ściany.
By Trema
Lawenda pisze:
KasiaW1984 pisze:Z moich wyliczeń również wynika, że 25m. A co do tego gdzie położyć listwy, ja bym je dała w każdym widocznym miejscu, gdzie podłoga łączy się ze ścianą

Ja bym je dała w ogóle na całym łączeniu, nie tylko w widocznych miejscach, nawet za meblami i tak dalej. Przecież to się przestawia, i potem będzie część pokoju bez listwy. Na dodatek przecież i tak nie przysuwasz mebli do samej ściany.

Popieram, poprzestawiasz meble i będziesz mieć problem z dokupieniem i założeniem nowej listwy w miejscach, które teraz będą widoczne.

A co myślicie o tapecie w łazience? Czy to dobry p[…]

Wszystko zależy, jakie listwy sufitowe chcesz kupi[…]

Salon w stylu angielskim

Ekstra! Takie jasne wnętrza uwielbiam! Od razu tak[…]

Generalnie jeśli chodzi o markety budowlane to zda[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>