FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Dyskusje dotyczące listew podłogowych, cokołów przypodłogowych, profili ozdobnych do wykończenia wnętrza. Tutaj możesz zadawać pytania odnośnie rodzajów listew, dzielić się opiniami, pytać o rady dotyczące zakupu, montażu, wymieniać się zdjęciami i szukać inspiracji do wykończenia Twojego wnętrza. Listwa drewniana, mdf, lakierowana, czy plastikowa - zadawaj pytania i uzyskuj odpowiedzi. Użytkownicy forum chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami a fachowcy, parkieciarze i sprzedawcy z całej Polski chętnie dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem i wiedzą.
Świetnie też montować listwy na kołki szybkiego montażu zwłaszcza dobre są listwy ze specjalnymi komorami, w których ukryjemy wszelkiego rodzaju kable. Oczywiście pod balkonem czy w innych newralgicznych miejscach trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach typu listwy delatacyjne czy cokoły itd. Teraz w marketach typu Obi czy Castorama albo LM dostaniecie wszystko do wykończenia położonej podłogi. Mnie tam też doradził pracownik co i jak zrobić.
Załączniki
624668_1.jpg
Te kołki do szybkiego montażu mają bardzo dużo dobrych opinii,
Na youtube jest mnóstwo filmików pokazujących jak zamontować, jak ktoś będzie miał chęci na pewno znajdzie
Swoją drogą jaki jest koszt położenia podłogi + listwy?
Witam. Poszukuję rozwiązania problemu dotyczącego kątów rozwartych zarówno wklęsłych jak i wypukłych (oczywiście w kwestii montażu listew przypodłogowych) Mam takie 2 (po jednym z każdego rodzaju) i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Przez to start remontu cały czas się opóźnia - RATUNKU!!! Może ktoś coś pomoże.
taraska pisze:Witam. Poszukuję rozwiązania problemu dotyczącego kątów rozwartych zarówno wklęsłych jak i wypukłych (oczywiście w kwestii montażu listew przypodłogowych) Mam takie 2 (po jednym z każdego rodzaju) i nie wiem jak sobie z nimi poradzić. Przez to start remontu cały czas się opóźnia - RATUNKU!!! Może ktoś coś pomoże.

A na czym polega problem? Na miejscu łączenia? To chyba zależy od listew bo drewniane i mdf można dociąć pod kątem tak , żeby miejsce łączenia było niewidoczne
Grzesiek pisze:Jak takie listwy samemu zamontować? Na klej czy jakieś specjalne klipsy? Jak to docinać?

Na klej albo na montażówki, w sumie to kwestia różni się tym, na ile mocno są zamontowane konkretnie listwy przy wyborze konkretnych rozwiązań montażowych, ale w sumie jest z czego wybierać serio.
leoniadka pisze:
Grzesiek pisze:Jak takie listwy samemu zamontować? Na klej czy jakieś specjalne klipsy? Jak to docinać?

Na klej albo na montażówki, w sumie to kwestia różni się tym, na ile mocno są zamontowane konkretnie listwy przy wyborze konkretnych rozwiązań montażowych, ale w sumie jest z czego wybierać serio.

A który rodzaj montażu polecacie?
Ciekawy artykuł o zdrowiu

Każdy powinien ten artykuł przeczytać. Szczególnie[…]

Jak dekorować dom

Dekoracje w mieszkaniu, to świetny pomysł na szybk[…]

Organizacja domowej siłowni

Sprzęt wygląda dobrze. Już od dłuższego czasu myśl[…]

spa w domu

Moja narzeczona takie domowe SPA robi sobie raz w […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!