FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
By Baśka
Pisałam już tu kiedyś jak bardzo kocham drewniane wnętrza... Coraz częściej zastanawiam się nad drewnianą podłogą w kuchni. Cały wystrój mam w drewnie, sporo drewnianych bibelotów, więc wyglądałoby to pięknie. Ale co z wilgocią, parą itp? Boję się, że taka podłoga nie przetrwa za długo...
By Fachman
Pani obawy są absolutnie niesłuszne. Pomieszczenia narażone na wilgoć i zamiany temperatury wymagają drewna twardego. Spośród rodzimych gatunków warto polecić tu dąb lub klon. Jak zawsze doskonałym rozwiązaniem okazują się deski egzotyczne: teak, jatoba, merbau itp.
By WujekBen
Niesłusznie wielu z nas kuchnie i łazienki kojarzą się z płytkami, gresami tip. To stereotypy rodem ze słusznie minionych realiów. Kochasz drewno? Aranżuj wnętrza tak, by czuć się w nich dobrze. Ja połączyłem deski podłogowe (teak) z płytkami i bardzo tego żałuję. Podobnie obawiałem się, że zapewnienia producenta są niewiele warte i odważyłem się wykończyć drewnem tylko część kuchni. Dziś, po kilku latach widzę, że moje obawy nie były słuszne.
By WujekBen
Tak, pielęgnacja też jest istotna, ale wcale nie jest skomplikowana. Po latach drewno wygląda pięknie. Nic się z nim nie dzieje.
By Malgoska87
Nie obawiaj się drewna w kuchni. Wszystkie niemal deski egzotyczne świetnie nadają się nie tylko do kuchni, ale nawet do łazienek, a popatrz ile tam jest wilgoci, wody, różnic temperatur!
By Zibi
Łazienki też, a co powiecie o tarasach i tak silnym narażeniu na czynniki zewnętrzne? Też się nic nie dzieje. Kilka kropel wody w kuchni nie zniszczy Ci podłogi, serio.
By Bunia
Teraz jest tyle rodzai drewna, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Są przecież deski, które wytrzymują mróz, wilgoć, wysoką temperaturę itd. Dlatego jeśli podobają ci się kuchnie w drewnie to śmiało! Naprawdę nie ma co się stresować i przejmować jakimiś bezpodstawnymi przekonaniami. My też chcemy niedługo wymienić płytki w kuchni na drewno w kolorze szarym.

Zdecydowanie wolałbym postawić na jakieś drewno, b[…]

Obrazy do domu

Możecie też odwiedzić Dom Aukcyjny Panorama i nawe[…]

Co na prezent

Mojej mamuśce kupiłem roombe już ma swoje lata kob[…]

Magazyn

A kto na co dzień przeprowadza u Was sprzątanie m[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>