FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
By Baśka
#321
Pisałam już tu kiedyś jak bardzo kocham drewniane wnętrza... Coraz częściej zastanawiam się nad drewnianą podłogą w kuchni. Cały wystrój mam w drewnie, sporo drewnianych bibelotów, więc wyglądałoby to pięknie. Ale co z wilgocią, parą itp? Boję się, że taka podłoga nie przetrwa za długo...
By Fachman
#324
Pani obawy są absolutnie niesłuszne. Pomieszczenia narażone na wilgoć i zamiany temperatury wymagają drewna twardego. Spośród rodzimych gatunków warto polecić tu dąb lub klon. Jak zawsze doskonałym rozwiązaniem okazują się deski egzotyczne: teak, jatoba, merbau itp.
By WujekBen
#356
Niesłusznie wielu z nas kuchnie i łazienki kojarzą się z płytkami, gresami tip. To stereotypy rodem ze słusznie minionych realiów. Kochasz drewno? Aranżuj wnętrza tak, by czuć się w nich dobrze. Ja połączyłem deski podłogowe (teak) z płytkami i bardzo tego żałuję. Podobnie obawiałem się, że zapewnienia producenta są niewiele warte i odważyłem się wykończyć drewnem tylko część kuchni. Dziś, po kilku latach widzę, że moje obawy nie były słuszne.
By WujekBen
#383
Tak, pielęgnacja też jest istotna, ale wcale nie jest skomplikowana. Po latach drewno wygląda pięknie. Nic się z nim nie dzieje.
By Malgoska87
#387
Nie obawiaj się drewna w kuchni. Wszystkie niemal deski egzotyczne świetnie nadają się nie tylko do kuchni, ale nawet do łazienek, a popatrz ile tam jest wilgoci, wody, różnic temperatur!
By Zibi
#389
Łazienki też, a co powiecie o tarasach i tak silnym narażeniu na czynniki zewnętrzne? Też się nic nie dzieje. Kilka kropel wody w kuchni nie zniszczy Ci podłogi, serio.
By Bunia
#480
Teraz jest tyle rodzai drewna, ze każdy znajdzie coś dla siebie. Są przecież deski, które wytrzymują mróz, wilgoć, wysoką temperaturę itd. Dlatego jeśli podobają ci się kuchnie w drewnie to śmiało! Naprawdę nie ma co się stresować i przejmować jakimiś bezpodstawnymi przekonaniami. My też chcemy niedługo wymienić płytki w kuchni na drewno w kolorze szarym.

Zdecydowanie wolałbym postawić na jakieś drewno, b[…]

Obrazy do domu

Możecie też odwiedzić Dom Aukcyjny Panorama i nawe[…]

Co na prezent

Mojej mamuśce kupiłem roombe już ma swoje lata kob[…]

Magazyn

A kto na co dzień przeprowadza u Was sprzątanie m[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>