FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Drewno w łazience, kuchni lub innym wilgotnym miejscu to nie lada wyzwanie. Nieodpowiednio dobrany materiał szybko "wstanie" i będzie do wyrzucenia. Rozmowy na temat doboru odpowiedniego materiału na podłogę, montażu i pielęgnacji.
Awatar użytkownika
By bazyl
Wiem, ze ten teat był juz wielokrotnie poruszany, ale prosze napiszcie, jeżeli macie panele w kuchni to jaki model i czy sie sprawdziły?
Czy Alloc to dobra firma?
Awatar użytkownika
By romaco
panele do kuchni muszą przede wszystkim mieć wysoką klasę ścieralności - co najmnije AC4 , dodatkowo jezeli zdecydujemy się na wybór paneli do kuchni to trzeba mieć na uwadze że mogą się one zniekształcić pod wpływem wilgoci (nie ukrywajmy w kuchni często się coś wylewa i jest myta podłoga) Warto też rozważyć zakup podłogi winylowej viewtopic.php?t=117
Obrazek
By Alex09
Dlaczego upierasz się przy panelach w kuchni? NIe wiem czy jest to najlepszy pomysł. Fajnym patentem są drewnopodobne płytki, świetnie imitują drewno i wyglądają naprawdę dobrze :) Oto kilka przykładów:
Załączniki
plytki-drewnopodobne-sposob-na-3.jpg
Katarzyna Gal_do wizytowki (1).jpg
By JoannaPk
Płytki w kuchni są praktyczne, ale drewniane panele nie są gorsze. Wszystko zależy od aranżacji całego pomieszczenia.
Czy w kuchni jest ciepło, czy też zimno?

Jeżeli szukasz kompromisu to może elastyczny winyl?
Obrazek
By Max
Winyl to dobry wybór, bo jest antypoślizgowym materiałem i kontakt z wodą jakoś szczególnie negatywnie na niego nie wpływa. A to bardzo istotne przy wyborze podłogi do kuchni. Takie są bardzo ładne:
Załączniki
podloga-winylowa-gerflor-saga.jpg
By JoannaPk
W przypadku winylu najlepsze jest to, że ma on na prawdę sporo wzorów i kolorów. Jeżeli marzy Ci się podłoga z imitacją drewna, kamienia, piasku, czy innych wzorów to budżetowo winyl będzie najlepszy. Tutaj kilka ciekawych przykładów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Mixon
JoannaPk pisze:W przypadku winylu najlepsze jest to, że ma on na prawdę sporo wzorów i kolorów. Jeżeli marzy Ci się podłoga z imitacją drewna, kamienia, piasku, czy innych wzorów to budżetowo winyl będzie najlepszy. Tutaj kilka ciekawych przykładów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Gdyby nie to, że napisałaś, że to winyl - w życiu bym na to nie wpadła.
Naprawdę realistycznie imituje prawdziwe drewno czy płytki. Bardzo mi się podoba :)
I chyba nie jest drogim rozwiązaniem w porównaniu do innym pokryć podłogowych, prawda?
By JoannaPk
O tyle jest to praktyczne, że nie nasiąka i nie wyciera się jak drewno, a w przeciwieństwie do płytek nie ziębi.

Koszty - w zależności ile kto ma do wydania. Wysokiej jakości podłoga winylowa posiada 30 letnią gwarancję w warunkach domowych. Cenę możesz sprawdzić w sklepie, np tu http://1000podlog.pl/szukaj/6776_Pod%C5%82oga_winylowa_KRONO_XONIC_R017_Tortuga_RABAT_NA_TELEFON!!!
By Alex09
Kolejna zaleta podłogi winylowej - "Są antystatyczne, co oznacza, że ich powierzchnia nie przyciąga kurzu" :D
Ten artykuł dużo wnosi do dyskusji, dużo pozytywów dla niezdecydowanych:)
http://www.deco-home.pl/aktualnosci/104 ... akie-dobre
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Salon w stylu angielskim

Mi się ogólnie nie podoba styl angielski, ale to j[…]

Meble w stylu angielskim