FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
Awatar użytkownika
By Zendek
#898
Zastanawiamy się nad tym jak rozwiązać problem z wejściem na strych.
Nie są nam tam potrzebne takie normalne schody, więc pomyśleliśmy o czymś takim: http://panmajster.pl/schody-strychowe
Takie teleskopowe wyglądają całkiem solidnie, więc mogłyby się sprawdzić.
Ktoś z was ma coś podobnego u siebie i może powiedzieć jak to się użytkuje?
Awatar użytkownika
By Kasiula
#901
No takie schody teleskopowe na strych jak dla manie są na plus, bo nie zajmują miejsca i nie są wcale takie drogie, a zawsze można używane znaleźć :)
Awatar użytkownika
By bazyl
#917
Najważniejsze, aby projekt był drewniany, takie schody po prostu najlepiej wyglądają, są trwałe i mega pasują do całego pomieszczenia. Ale to też kwestia budżetu i stylu wykonania pozostałych elementów nieruchomości.
Awatar użytkownika
By Binek
#943
Ale dlaczego mają być drewniane jak tu chyba chodzi jedynie o takie teleskopowe, czyli chowane to po co mają być piękne :)
Awatar użytkownika
By diablica
#971
Drewniane schody są najbardziej atrakcyjne z wyglądu. My przynajmniej z mężem zdecydowaliśmy się na drewniane schody w całym domu.
Zlecenie realizowała nam ta firma: http://otoschody.pl/
Z uwagi na to,że zamawialiśmy u nich schody do przedpokoju jak i na strych dostaliśmy nawet niewielki rabat tak więc jak widzicie zamówienie się opłaciło :)
Jestem zadowolony z realizacji. Wszystko wykonane bardzo ładnie, schody z wysokogatunkowego drewna. Cenowo również jak najbardziej ok !
By Mixon
#1716
U mnie w domu są schody składane i łączą właśnie korytarz ze strychem. Na strych wchodzimy rzadko (najwcześniej teraz odwiedzimy go na święta, żeby ściągnąć choinkę) i takie zwykłe schody tylko niepotrzebnie zabierałyby miejsce. I szczerze mówiąc dają radę, na początku trochę się martwiłam, że są jakieś takie mało stabilne, ale chyba mi się tylko wydawało.
Załączniki
gotowe_2887.jpg
gotowe_2887.jpg (7.56 KiB) Przejrzano 4000 razy
By MarianoItaliano
#2075
Wszystko zależy od obecnego zagospodarowania przestrzeni i wysokości na jakiej masz sufit. Do wyboru masz drewniane lub metalowe.
Oba rozwiązania są trwałe i stosunkowo tanie. W obu przypadkach drabinka będzie praktycznie składana. Osobiście preferowałbym takie rozwiązanie:
schody-strychowe.jpg
By Ewelia
#2547
Takie składane schody są super praktyczne, u moich rodziców jest taka drabinka. Ale jeśli się często używa to chyba lepiej, żeby były stabilniejsze stopnie. Takie jak wrzucił MarianiItaliano albo takie:

Obrazek
System orynnowania

Zastanawiam sie nad najlepszym typem systemu orynn[…]

Materac zamiast łóżka

Nie ma opcji by się wyspać dobrze na samym materac[…]

Wnętrza w stylu angielskim

Jak dla mnie styl angielski to faktycznie jest ta […]

Jak dla mnie styl angielski to faktycznie jest ta […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>