FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Podłogi z drewna, panele podłogowe, czy listwy przypodłogowe często są przedmiotem reklamacji podczas budowy domu lub remontu mieszkania. Powodów do reklamacji jest bardzo wiele, od złego doboru materiału, przez nieodpowiednie przygotowanie pomieszczenia, zbyt dużą wilgotność, nierówne podłoże po ewidentne błędy wykonawcze. Tutaj postaramy się udzielić obiektywnej opinii oraz doradzić co robić dalej.
By Milena
Witajcie! :)
Mam położony w domu nowy parkiet. Po miesiącu zauważyłam, że klepki zrobiły się wklęsłe, a wiele z nich się odspoiło. Zarówno "fachowcy", którzy układali parkiet jak i producent twierdzą, że to nie z ich winy. W jaki sposób taką podłogę naprawić?
By Arek
Bezpośrednią przyczyną powstawania tego zjawiska jest różnica wilgotności między górną i dolną płaszczyzną deszczułek. Powodów takiej sytuacji może być kilka. Z jakiego materiału zrobiony jest ten parkiet? Czy w pomieszczeniu występuje duża wilgotność?
By Milena
Dziekuję za odpowiedź.
Parkiet jest dębowy. W pomieszczeniu może występować wilgoć, ale bez przesady.
Co dzieje się z parkietem? Czy to może być wina fachowca?
Awatar użytkownika
By wiesiek
To pewnie ze względu na wilgoć. Dobrze, że to podłoga dębowa. Dąb nie chłonie wilgoci tak szybko jak buk, grab, klon czy jesion.
By Arek
Możliwe, że to wina podłoża. Bardzo prawdopodobne, że miało ono zbyt dużą wilgotność i było zbyt słabe.
Dobry parkieciarz przed rozpoczęciem układania powinien sprawdzić wytrzymałość i wilgotność podłoża. Jeśli jest zbyt słabe - wzmocnić podkład środkiem gruntującym. Jednak nie ma co wysuwać pochopnych wniosków i zrzucać 100% winy na parkieciarza. Równie dobrze mógł on sprawdzić podłoże, ale zastosowany przez niego preparat był zbyt słaby.
By Baśka
Zareklamować usługę zawsze można, ale co z tego wyniknie to już tudno powiedzieć...
By Fachman
Jeśli osoba, która ukłdała podłogę, nie sprawdziła stanu podłoża i parkietu przed ułożeniem, a także nie zachował okresu aklimatyzacji przed cyklinowaniem, reklamacja powinna zostać uznana. Należałoby też sprawdzić, czy w pomieszczeniu utrzymymana była właściwa wilgotność i temperatura.
By maciejr3
Wg mnie za podłogę odpowiada ten co ją położył. Fachowiec powinien sprawdzić wszystko co wpływ na jej trwałość.
By Milena
Zdecydowałam, że będę walczyć z reklamacją. Wydaje mi się, że usługa była wykonana nieprawidłowo. Nie wiem czy coś z tego wyjdzie, czy też nie...Tak czy siak coś będę musiała zrobić z tą podłogą. Okropnie to wygląda. Jaki powinien być czas aklimatyzacji przed cyklinowaniem?
System orynnowania

Zastanawiam sie nad najlepszym typem systemu orynn[…]

Materac zamiast łóżka

Nie ma opcji by się wyspać dobrze na samym materac[…]

Wnętrza w stylu angielskim

Jak dla mnie styl angielski to faktycznie jest ta […]

Jak dla mnie styl angielski to faktycznie jest ta […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>