Proszę o pomoc, słońce odbarwiło nowiutki parkiet

Forum Parkiet.pl Fora Podłogi drewniane, wybór podłogi z drewna, rodzaje i montaż Proszę o pomoc, słońce odbarwiło nowiutki parkiet

 • Temat jest pusty.
Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #68476
  aleksander
  Członek

  Witam, parkiet deska lita, jesion thermo, kolor bursztyn alabaster (jasny), producent parkiet jabłoński. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ parkiet na czas prac wykończeniowych częściowo zabezpieczyłem papierem falistym. Ów papier leżał sobie dwa miesiące i niestety słońce zrobiło swoje. W miejscach gdzie papier nie był położony, parkiet od słońca pojaśniał, natomiast pod papierem gdzie UV nie dochodziło kolor się nie zmienił. Wygląda to źle, ciemne symetryczne plamy na tle jaśniejszej połaci parkietu. Producent nieco mnie uspokoił, stwierdził, że do miesiąca kolor się wyrówna i nie będzie śladu!. Lecz ja nadal jestem zmartwiony. Proszę o odpowiedź, czy mam się czym martwić? czy z czasem się kolor wyrówna i nie będzie śladu? :)

  #76077
  Buritto
  Członek

  Witaj, myślę, że możesz swobodnie wierzyć zapewnieniom producenta. Kolor parkietu musi nieco „popracować” i bedzie wszystko w normie, wiec bez obaw!

  #76078
  codesnipper
  Członek

  No a co w takim wypadku z gwarancją producenta i / lub firmy montującej taką podłogę ?

  #76079
  Klaudia.E
  Członek

  No właśnie, przecież skoro parkiet nowiutki to producent coś powinien zaradzić, nieprawdaż?

  #76080
  AgaS
  Członek

  Mam dokładnie ten sam problem z nowym jesionowym tradycyjnym w jodełkę parkietem. Wszyscy zachwycają sie parkietem, ale nie wiedzą, że Słonce odbarwiło miejsca nie zabezpieczone. Jeszcze nie ściągałam papieru, Prace wykończeniowe trwają (szafa, zabudowa przedpokoju). Boję się co zobaczę. Parkieciarze pocieszają, że z czasem kolor się wyrówna.
  Jak u ciebie wygląda parkiet po roku?
  Kolor wyrównał się ?
  Jestem zła na swoich fachowców, bo widzieli w jaki sposób zabezpieczyłam parkiet. kładli listwy i zaglądali bo mają 3 raz malować. ale po wyjściu wszystkich fachowców. Może lepiej cyklinować nowy parkiet? Listwy białe wysokie trzeba byłoby zrywać. Koszty. Koszty. Metrów jest sporo.
  Boje się ze zimą słonce nie da rady wyrównać koloru. A latem? Nie wiem? Taki piękny parkiet – szkoda.
  Czas pokaże. Odezwę się po roku.

Oglądasz 5 wpisów - 1 z 5 (wszystkich: 5)
 • Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.