FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
#6765
Pablox pisze:Wbrew pozorom jednym z ważniejszych czynników, na które powinienieś zwrócić uwagę, jest wykończenie podłogi na górze i na dole. Ot, taka ciekawostka ;)


Ot, ciekawostka, a czy ta ciekawostka ma jakieś inne uargumentowanie niż kwestie tak zwanego dopasowania stylistycznego do wnętrza ?
#7893
Też chętnie bym przeczytał rozwinięcie tej ciekawostki. Na pewno drewno musi być wytrzymałe, w zasadzie jak pokrywam swoje schody olejem, ale dębowe drewno jest na tyle solidne, że w zasadzie krycie schodów jest moim wyborem, a nie smutną koniecznością. Dodam, że faktycznie podłogę też mam dębową, z uwagi na to by chciałem by wszystko do siebie pasowało.
#7954
Ważniejszym problemem niż twardość drewna jest jakość lakieru lub wosku chroniącego drewno. Znajomy miał starte schody, ponieważ lakier był słabej jakości i konieczna była ich regeneracja. Dodatkowo promień zaokrąglenia krawędzi schodów był za mały i przez to powierzchnia styku z obuwiem była mała. Regenerację schodów robiła firma Zakki, ale lepiej od razu zaufać fachowcom.
#8023
Moim zdaniem podstawą powinna tutaj być przede wszystkim najwyższa jakość drewna. Bądź co bądź możliwości w zakresie materiałów mamy dzisiaj bardzo wiele i na pewno fajnym rozwiązaniem mogą okazać się także m.in. schody ze stali nierdzewnej, takie jak te dostępne u producenta Kobamet http://www.kobamet.pl/oferta/schody-stalowe/ . Są one nie tylko solidne, ale też prezentują się atrakcyjnie.
Dodatki do wnętrza

Moim zdaniem bardzo ciekawym dodatkiem do wnętrza […]

Dekoracje do domu

Dekoracje do domu Na jakie dekoracje stawiacie w s[…]

Też wydaje mi się, że żaluzje odeszły już do lamus[…]

Jestem poważnym biznesmenem i bardzo cenię sobie e[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>