FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
Pablox pisze:Wbrew pozorom jednym z ważniejszych czynników, na które powinienieś zwrócić uwagę, jest wykończenie podłogi na górze i na dole. Ot, taka ciekawostka ;)

Ot, ciekawostka, a czy ta ciekawostka ma jakieś inne uargumentowanie niż kwestie tak zwanego dopasowania stylistycznego do wnętrza ?
Też chętnie bym przeczytał rozwinięcie tej ciekawostki. Na pewno drewno musi być wytrzymałe, w zasadzie jak pokrywam swoje schody olejem, ale dębowe drewno jest na tyle solidne, że w zasadzie krycie schodów jest moim wyborem, a nie smutną koniecznością. Dodam, że faktycznie podłogę też mam dębową, z uwagi na to by chciałem by wszystko do siebie pasowało.
Ważniejszym problemem niż twardość drewna jest jakość lakieru lub wosku chroniącego drewno. Znajomy miał starte schody, ponieważ lakier był słabej jakości i konieczna była ich regeneracja. Dodatkowo promień zaokrąglenia krawędzi schodów był za mały i przez to powierzchnia styku z obuwiem była mała. Regenerację schodów robiła firma Zakki, ale lepiej od razu zaufać fachowcom.
Moim zdaniem podstawą powinna tutaj być przede wszystkim najwyższa jakość drewna. Bądź co bądź możliwości w zakresie materiałów mamy dzisiaj bardzo wiele i na pewno fajnym rozwiązaniem mogą okazać się także m.in. schody ze stali nierdzewnej, takie jak te dostępne u producenta Kobamet http://www.kobamet.pl/oferta/schody-stalowe/ . Są one nie tylko solidne, ale też prezentują się atrakcyjnie.
Dodatki do wnętrza

Moim zdaniem bardzo ciekawym dodatkiem do wnętrza […]

Dekoracje do domu

Dekoracje do domu Na jakie dekoracje stawiacie w s[…]

Też wydaje mi się, że żaluzje odeszły już do lamus[…]

Jestem poważnym biznesmenem i bardzo cenię sobie e[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>