FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum dotyczące drewnianych schodów w domach, mieszkaniach i biurach. Dyskusje o rodzajach schodów, wyborze odpowiedniego materiału, rodzaju drewna, technikach montażu oraz o tym jak dbać o schody drewniane aby służyły nam jak najdłużej.
By KasiaW1984
#2555
Schody na strych nie muszą być takie jak schody stacjonarne, gdyż nie są używane na co dzień. Teleskopowe są jak najbardziej wystarczające, bo nie zajmują dużo miejsca. A czy powinny być z drewna czy z metalu, to zależy już tylko od ciebie
By bedobe12
#2629
Moi rodzice mają takie schody i są zadowoleni. Tak naprawdę ile razy ich w miesiącu się używa, z 3 albo 4 i to wszystko. Są dość stabilne i nie kosztują wiele, to wystarczy, by je wybrać.
By Kate1989
#2673
Teleskopowe zajmują mniej miejsca, więc warto w nie się zaopatrzyć. Prawda jest taka, że na strych, zwłaszcza jak to jest typowa rupieciarnia, wchodzi się rzadko - w sumie przed świętami i na wiosę, żeby ściągnąć lekki płaszczyk. Więc najwygodniejsze i najtańsze rozwiązanie.
By break1
#2779
Jeśli chodzi o schody prowadzące na strych, zdecydowanie polecam drewniane, ze składaną drabinką. Schody stałe zajmują niepotrzebnie miejsce, a przy dużym kącie mogą naprawdę ograniczać swobodę ruchu w swoim najbliższym otoczeniu.
By Ewelia
#2844
break1 pisze:Jeśli chodzi o schody prowadzące na strych, zdecydowanie polecam drewniane, ze składaną drabinką. Schody stałe zajmują niepotrzebnie miejsce, a przy dużym kącie mogą naprawdę ograniczać swobodę ruchu w swoim najbliższym otoczeniu.


I tak i nie. Bo np moja babcia potrzebowała w domu schodków a nie drabinki bo w jej wieku nie da rady skakać po drabinie
By Lawenda
#2885
Schody na strych nie muszą być super wspaniałe i piękne, więc naprawdę możesz zamontować sobie taką drabinkę. W końcu nie chodzi się tam zbyt często, więc po co sobie zagracać przestrzeń.
By Mirella
#5206
Warto tylko pamiętać, żeby taka drabinka była dobrej jakości, bo taka najtańsza z marketu zaraz się rozklekoce i rozpadnie
By Trema
#5385
Wszystko zależy jaki strych. Jeśli rupieciarnia, to drabinka jak najbardziej, ale jeśli tam są pokoje, to normalne schody, wyłożone panelami albo po prostu płytkami.
By Kassini
#6764
Kasiula pisze:No takie schody teleskopowe na strych jak dla manie są na plus, bo nie zajmują miejsca i nie są wcale takie drogie, a zawsze można używane znaleźć :)


Schody teleskopowe w sumie dobra sprawa, ale używane? O tym patencie nie słyszałem za bardzo.
Dodatki do wnętrza

Moim zdaniem bardzo ciekawym dodatkiem do wnętrza […]

Dekoracje do domu

Dekoracje do domu Na jakie dekoracje stawiacie w s[…]

Też wydaje mi się, że żaluzje odeszły już do lamus[…]

Jestem poważnym biznesmenem i bardzo cenię sobie e[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>