FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
By formaistyl
#3633
BobBudowniczy pisze:Jestem na etapie planowania ogrzewania w nowym domu, ale to co znalazłem sprawiło że zdębiałem. Ja rozumiem, ogrzewanie podłogowe, ale żeby montować je też na ścianach? Spotkał się ktoś z tym?

Szczerze pierwszy raz coś takiego widzę i się zastanawiam, czy to zastępuje tradycyjne grzejniki?

ff723_ogrzewanie_scienne.jpg


To jest rzeczywiście dosyć świeże rozwiązanie, w sumie to rozwiązuje problem z montażem grzejników, nie wiem tylko jak koszta w porównaniu do nich właśnie
By Jane Doe
#3871
Jeżeli możliwe jest ogrzewanie podłogowe i ścienne, to może jest też sufitowe? Tak sobie myślę, że to by się sprawdziło w maleńkiej łazience, nie trzeba by gospodarować miejwca na kaloryfer.
Awatar użytkownika
By Wreck
#4025
Moim zdaniem lepiej jest skorzystać z innego rozwiązania. Sam posiadam ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, czyli system Feelco, który sprawdza się znakomicie. Największym jego plusem jest wszechstronność – jest to bowiem zarówno ogrzewanie jak i również klimatyzacja oraz wentylacja. Moim zdaniem nie ma obecnie lepszego sposobu na ogrzewanie a na Feelco decyduje się coraz więcej ludzi. Jest to też system bardzo ekonomiczny, ponieważ jego używanie generuje mniejsze koszty niż ma to miejsce w przypadku innych metod ogrzewania. Od momentu zamontowania systemu jestem z niego bardzo zadowolony i nie wyobrażam sobie korzystania z czegoś innego.
By Louie
#4988
Ogrzewanie ścienne wydaje się sporą oszczędnością miejsca, ale chyba na tym już nie można powiesić niż, żadnych szafek ani wieszaków co nie?
By Buritto
#5210
Jane Doe pisze:Jeżeli możliwe jest ogrzewanie podłogowe i ścienne, to może jest też sufitowe? Tak sobie myślę, że to by się sprawdziło w maleńkiej łazience, nie trzeba by gospodarować miejwca na kaloryfer.


No tak sobie, bo w suficie masz całą elektrykę i oświetlenie
By pleksix
#5780
adilak1234 pisze:Przede wszystkim przy takiej ścianie nie można stawiać mebli, żeby ciepło mogło uciekać, więc odpada przy wnętrzach gdzie każdy metr kwadratowy jest na wagę złota;) ale pomysł dobry, ciepło nie idzie z jednego grzejnika tylko całej płaszczyzny, więc większy komfort
http://www.ogrzewaniescienne.com.pl/index.php/faq

Obrazek


Prawda, bo wtedy nie tylko z ciepłem będzie problem, ale i szybko meble musiałyby pójść do wymiany...
Wygodne buty

Na jesień obowiązkowo trzeba kupić kaloszki dla dz[…]

Sama jakiś czas temu szukałam fajnego wypoczynku d[…]

Dodatki do wnętrza

A moze bardziej postaw na coś wyszukanego i zdecyd[…]

Warsztat samochodowy

Jeżeli chce sie wyposażyć taki własny warsztat sam[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>