FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Ciekawe inspiracje, zdjęcia wnętrz, nowe produkty, ciekawostki związane z wystrojem wnętrz, innowacyjne rozwiązania w podłogach i nie tylko.
By Matelo
#687
Planuję na wiosnę wymienić okna na nowe. Kilka lat temu kupiłam plastikowe, ale się nie sprawdziły. Na skutek warunków atmosferycznych guma się odkształciła, plastik stał się żółty i szyby są nie ciekawe. Nie mam dużych wymagań, ale chciałabym by okna były solidne na lata. Zastanawiałam się nawet nad drewnianymi. Drewniane udało mi się znaleźć w okna Radom Czy ktoś zna tego dealera okien? Mają duży wybór okien, z drewnianymi mają dwóch producentów. Co myślicie o nich? Można kupić od nich czy szukać dalej?
By bartosz.sobol
#705
Gdybym ja miał wybierać to zmieniłbym na okna z pcv - cena wyższa ale i materiał dużo bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

Co do koloru to gama barw jest ogromna np.:
Obrazek
By maciek.janos
#719
Matelo pisze:Planuję na wiosnę wymienić okna na nowe. Kilka lat temu kupiłam plastikowe, ale się nie sprawdziły. Na skutek warunków atmosferycznych guma się odkształciła, plastik stał się żółty i szyby są nie ciekawe. Nie mam dużych wymagań, ale chciałabym by okna były solidne na lata. Zastanawiałam się nawet nad drewnianymi. Drewniane udało mi się znaleźć w okna Radom Czy ktoś zna tego dealera okien? Mają duży wybór okien, z drewnianymi mają dwóch producentów. Co myślicie o nich? Można kupić od nich czy szukać dalej?


Na zżółkły plastik jest łatwy sposób - woda z sodą i płynem do mycia naczyń, albo zamiast sody zwykły ocet. Jeśli sądzisz że drewniane okna będą mniej wrażliwe na warunki atmosferyczne to jesteś w błędzie.
By lukasnie
#1023
Według mnie okna musiały być bardzo słabej jakości, że tak teraz wyglądają. Powiem Ci to co moi poprzednicy, jeśli łudzisz się że okna drewniane będą trwalsze na warunki atmosferyczne to niestety się mylisz. Prawdopodobne jest również, że w przypadku okien które miałeś do tej pory źle był przeprowadzony montaż, co ma bardzo duże znaczenie. Osobiście zdecydowanie polecałbym Ci ponowny zakup okien plastikowych, ale od jakiegoś sprawdzonego producenta, np. tutaj: http://www.ekoplast-krakow.pl/produkty/okna. Wtedy masz pewność, że zarówno jakość okien jak i montaż będą najwyższej jakości. Wiadomo, trzeba na to wyłożyć trochę więcej pieniędzy, ale jeśli się za bardzo oszczędza, to trzeba też częściej wymieniać okna. :p Więc ostatecznie wychodzi się na minus.
By Mieszko
#1025
Ogólnie ważna jest konserwacja okien, o czym niewiele osób wie. Trzeba dbać o uszczelni, jak również na bieżąco czyścić plastik, aby nie dochodziło do problemów. Jeżeli chcesz okna drewniane a dalej nie będziesz się nimi zajmował to będzie dochodziło do problemów podobnych jak miałeś wcześniej...
By Marcelo89
#1217
Tak jak wyżej drewniane wymagają sezonowej konserwacji a z pcv praktycznie nic nie musisz robić, jak się tym interesowałem to przy podobnych parametrach przepuszczalności ciepła i innych drewniane wychodziły o wiele drożej. Tutaj jest spis firm produkujących i pcv i drewno http://www.okna-koncept.pl/produkty/okna.html
By milakala
#1250
Według mnie jeszcze raz poważnie się zastanów, czy chcesz okna drewniane. ;) Osobiście wybrałbym okna plastikowe, ale to Twoja decyzja. Najlepiej przeczytaj sobie ten artykuł http://www.ekoplast-krakow.pl/porady/jak-wybrac-okna i sam zdecyduj. ;)
By Umer
#3061
Wszystko jest kwestią jakości ( i po części - ceny) . Możesz sobie kupić świetne, kilkuszybkowe okna plastikowe, które cię przeżyją i tanie, lipne okna drewniane, które się wypaczą za 5 lat. To nie jest kwestia materiału, z którego są zrobione, ale ich ogólne trwałości i jakości.
By Buritto
#4958
Moi rodzice koniecznie chcieli wymienić okna na drewniane i po kilku latach to nowe okno jest całkiem wypaczone i krzywe ;/ A plastiki z tego samego okresu mają się świetnie
Nasze ogrody

W każdym ogrodzie powinna znaleźć się lampa. Duży […]

Taka drabinka gimnastyczna to świetne rozwiązanie […]

Wszystko zależy od możliwości finansowych i to czy[…]

Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>