FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Zastanawiasz się nad ogrzewaniem podłogowym? Nie wiesz jak się do tego zabrać? Masz pomysł na ogrzewaną podłogę, ale nie wiesz czy się "da"? Na tym forum możesz porozmawiać na ten temat, zadawać pytana i dzielić się Twoimi spostrzeżeniami.
By PomocnyWaldek
Trochę ostatnio myślę, czy by się na ogrzewanie podłogowe nie zdecydować. Fajna taka cieplusia podłoga i niby można na tym sporo zaoszczędzić, ale koszt montażu jednak jest spory, stąd moje pytanie - jakie macie opinie na temat ogrzewania podłogowego?
By Guzik
Ja serdecznie polecam ogrzewanie podłogowe, efekt jest na prawe super, cieplutko fajnie w domku, a serio na dłuższą metę można sporo zaoszczędzić :)
By Szaraczek
PomocnyWaldek pisze:Trochę ostatnio myślę, czy by się na ogrzewanie podłogowe nie zdecydować. Fajna taka cieplusia podłoga i niby można na tym sporo zaoszczędzić, ale koszt montażu jednak jest spory, stąd moje pytanie - jakie macie opinie na temat ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe to najlepsze co można sobie zrobić, to taka wygoda i komfort a do tego poczucie pewnego luksusu, że każdemu kogo na to stać serdecznie polecam !
By Remik82
A słuchajcie, jak to z tym ogrzewaniem podłogowym jest? Trzeba je uwzględniać w projekcie, czy można się na nie spokojnie później zdecydować? Zdaje sobie sprawę, że wiąże się to ze zrywnaiem podłogi i wgl, ale zastanawia mnie czy to wgl ma sens :)
By Karp
No wydaje mi się że nie ma przeszkód, żeby w ramach remontu takie ogrzewanie położyć, ale no wiąże się to z dużą ilością roboty na pewno :)
By Kowalik
No dużo zależy, gdzie chcesz kłaść podłogówkę, jeśli chodzi o blok to będą Ci specjalne pozwolenia od administracji potrzebne, ale generalnie nic nie słyszałam o przeciwskazaniach do takiego kładzenia podłogówki w mieszkaniu/bloku ;)
By Adek
O właśnie, ktoś kładł podłogówkę w bloku? Może mi ktoś opowiedzieć mniej więcej jak to wszystko wygląda i jakie formalności trzeba załatwić?
By KamilD
To jak już ktoś wspominał, najważniejsza jest zgoda od administracji, to duża ingerencja jednak jest. Jak każdy rozlicza się osobno to powinni się zgodzić, gorzej jak wspólnie się rozliczacie za ciepło, wtedy raczej nie ma szans na zgodę. Ogólnie radzę się jeszcze upewnić, czy blok jest dobrze ocieplony i jaki jest typ ogrzewania, żeby nie być stratnym ;)
Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

Magazyn

Jezeli potrzebujesz dobrych palet to popatrz sobie[…]

Drzwi wejściowe

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy rozważyć ni[…]

Drewniane okna

Faktycznie rolety sprawdzą się tutaj doskonale. Zr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>