FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
#12700
Planuję właśnie wymianę paneli w salonie i nie mogę się zdecydować, czy wziąć laminowane czy może drewniane? Co byście doradzali? Jakie zalety i wady mają oba rodzaje paneli?
#12756
Na drewnianych się nie znam za bardzo, ale może trochę z laminatem pomogę ;) Przede wszystkim laminowane są łatwe w montażu, łatwe w utrzymaniu czystości, jest naprawdę spory wybór wzorów i kolorów i można je układać bezklejowo. Co do wad to przede wszystkim sztuczny wygląd, nie można ich cyklinować i lakierować, nie są też odporne na wilgoć, bardzo się elektryzują i mają niską izolacje akustyczną.
By Rysio
#12800
Ja postaram się pomóc z panelami drewnianymi ;) Warto zacząć od tego, że są one droższe od laminowanych, są bardzo trwałe, proste w montażu i możne je kłaść bez kleju, można je odnawiać, jednak w większości przypadków nie nadają się do wilgotnych pomieszczeń, bo pod wpływem wilgoci i temperatury mogą się odkształcać ;)
By Witek
#12813
Ja chyba ze względu na trwałość jednak bym polecał panele drewniane ;) Ale trzeba mieć na uwadze, też że nie wszystkie panele drewniane można odnawiać ;)

Oprócz google warto wejść sobie na portale takie j[…]

Ceny są zróżnicowane. Zwykle brane są pod uwagę ta[…]

A jeśli chodzi już o panele na ogrzewanie, to jaki[…]

Szare panele podłogowe

Fajnie się te szare panele w nowoczesnym wnętrzu s[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>