FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Ciekawe inspiracje, zdjęcia wnętrz, nowe produkty, ciekawostki związane z wystrojem wnętrz, innowacyjne rozwiązania w podłogach i nie tylko.
By werona.d
Właśnie jestem na etapie wyboru projektu. Cały czas zastanawiamy się czy zdecydować się na indywidualny projekt czy iść w coś gotowego. Jakie macie w tym doświadczenia?
Przeraża nas trochę czas oczekiwania na indywidualny projekt, z kolei ciężko jest odnaleźć projekt, który w 100% nam odpowiada. W dodatku też nam zależy, żeby to był taki dom do 100 m, natknęłam się na domy w stylu nowoczesnej stodoły, budował ktoś taki? Na domato.pl są ciekawe projekty i można znaleźć takie o niewielkich wymiarach, w sumie to podoba nam się Dynamiczny 01.
By wojtallo
Co prawda jesteśmy bardzo wymagający i wybredni i początkowo nastawialiśmy się na indywidualny projekt, ale znaleźliśmy w katalogu HomeKONCEPT-53 i na niego się wstępnie zdecydowaliśmy. To duża oszczędność czasu, a nie mamy go za wiele, bo synek jest już w drodze, dlatego chcielibyśmy jak najszybciej wszystko podopinać.
By muszkieter
My właśnie odebraliśmy projekt naszego domu i już nie możemy się doczekać aż budowa się zakończy. Jeśli wszystko pójdzie dobrze według planów to na wakacje wprowadzimy się już do domu, ale liczymy się z tym, że firmy budowlane działają niestety bardzo różnie. Jeśli mogę Wam polecić jedną kwestię to zaproponujcie architektowi by uwzględnił w waszym projekcie rozwiązania energooszczędnego domu. My np. bardzo chcieliśmy mieć baterie słoneczne na dachu i według planu mieć bedziemy. Nawet mamy już dogadane z firmą, która zajmuje się fotowoltaiką wszystko. Druga sprawa to pompa ciepła ale to w zależności od tego czy macie ogrzewanie gazowe. My niestety nie mamy bo na naszej ulicy gaz nie jest pociągniety.
By irmin
Polecam zastanowić się nad metrażem naszego domu. O wiele łatwiej i taniej będzie wybudować mniejszy domek, tak samo o wiele tańsze będzie również późniejsze utrzymanie. Wiele osób porywa sie na budowę dużych domów i potem ma spory problem z ich wykończeniem.

Dodam, że najwieksza baza projektów domów na dzień dzisiejszy jest na tej stronie
https://pracownia-projekty.dom.pl

Aktualnie w zwiazku z przecenami można natrafić na spore zniżki na projekty domów.
By andrea8
Projektując swój dom trzeba przemyśleć sobie wiele kwestii. Jakie chcemy wprowadzić rozwiązania? Czy chcemy mieć ogrzewanie tradycyjne czy coś nowoczesnego? Czy może gazowe lepsze byłoby? Co do ogrzewania to ostatnio słyszałam o zaletach foli grzewczych http://darmoweogrzewanie.com/folie-grzewcze-rzeszow/ które działają na zasadzie promieniowania podczerwonego. Jest to zdrowe i wydajne rozwiązanie.
By muszkieter
Jak u was było z zakupem domu czy mieszkania? Szukaliście sami czy z firmą deweloperską? Pytam bo ja aktualnie kupiłem mieszkanie z pomocą firmy https://vantage-sa.pl/ sam nie dawałem sobie rady z poszukiwaniami. Bałem się też, że czegoś nie będę wiedział z takich technicznych kwestii i ktoś sprzeda mi wadliwe mieszkanie. Udało się jednak szybko wybrać i załatwić sprawy. Moi znajomi gdy szukali działke pod budowę domów albo kupowali gotowe domy również z pomocą deweloperów. Samemu to załatwiać jednak zbyt ryzykowne moim zdaniem.
By Anna Wolska
We wspomnianej już tutaj Pracowni Architektonicznej MG Projekt faktycznie znajdziemy wiele ciekawych projektów domów, w tym moje ulubione z użytkowym poddaszem. Warto tutaj dodać, że do dzisiaj można u nich skorzystać ze świetnej promocji wakacyjnej, która obejmuje 20 procent zniżki na gotowe propozycje. Jeżeli ktoś jest zdecydowany na budowę, musi się jednak nieco pośpieszyć, zostało niewiele czasu:).

Pytam się w imieniiu mojego wujka, który wpadł w d[…]

Trzeba regularnie, jeśli kupisz dobrą chemię oraz […]

Wiem, że na pewno najlepiej jest brać AC4 o grubo[…]

Mam właśnie listwy poliuretanowe podświetlone LEDa[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>