FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
By SuperBoy
#9410
To przede wszystkim zależy od pomieszczenia, w jakim będzie się te panele zakładać. W sumie to wydaje mi się, że ważniejsza jest jakość paneli a nie czy są drewniane czy laminowane. Jak kupisz słabej jakości panele to szybko będzie je trzeba wymienić.
#9438
Stefan pisze:Laminowane tańsze są i mają więcej wzorów, więc ja bym stawiał na panele laminowane.


Ja bym aż tak bardzo ich nie polecał, cena zależy od zastosowanej technologii wydruku laminatu, a słabszej jakości laminaty łatwo pękają.
#9499
Panele drewniane mają swoje atuty, nie są jednak tak trwałe i odporne na działanie czasu i uzytkowanie jak prawdziwy parkiet. Panele laminowane dostepne są w wielu wersjach jakościowych, wizualnych i cenowych, ale mają kilka generalnych wad, np. często generują uciążliwe pukanie, kiedy po nich chodzimy. Innowacyjnym i nie bez powodu chętnie wybieranym materiałem sa panele wykonane z wysokogatunkowego winylu. Wiernie i dokładnie odwzorowują naturalne drewno lub kamień (zależnie od wybranego wariantu). Dzięki trwałości i właściwościom wodoodpornym świetnie sprawdzą się także w kuchni i łazience. Są odporne na uszkodzenia dzięki zastosowaniu rdzenia mineralnego (Arbiton HD Mineral Core). Z powodzeniem można pod nimi montować ogrzewanie podłogowe i ekonomicznie z niego korzystać. Podłoga winylowa jest też cicha w użytkowaniu, miła w dotyku i polecana dla alergików.
By Sławek
#9585
PomocnyWaldek pisze:A no i jeszcze paneli laminowanych nie można ani cyklinować ani lakierować, więc uszkodzone elementy można wymieniać jedynie na nowe.


Drewniane też nie zawsze można cyklinować i lakierować. Warstwa wierzchnia musi mieć ponad 4 mm grubości, żeby można było drewniane cyklinować i laminować.
#9601
Racja, drewniane nie zawsze można lakierować czy cyklinować, ale mimo to wydaje mi się że lepiej się sprawdzą niż laminowane, szczególnie jeśli wybierze się lakierowane, to nie trzeba będzie też aż tak dużo ich konserwować, wystarczy co jakiś czas pokryć je impregnatem.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Panele Kaindl opinie

JA to mam takie mieszane uczucia, jesli chodzi wła[…]

Panele laminowane opinie

A co powiecie na panel przyblatowy laminowany? Żon[…]

Witajcie, żonce się zamarzyły ostatnio listwy przy[…]

Eko płyta pod panele opinie

O! Super temat :D Właśnie tak czytałem o tej eko p[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>