FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
#9622
SuperBoy pisze:Do łazienki czy kuchni najlepsze będą panele laminowane z rdzeniem zbudowanym z impregnowanej płyty HDF. Powinny mieć też impregnowane woskiem czy tam jakimś specjalnym preparatem krawędzie.

Można też zdecydować się na panele z gumowym paskiem wzdłuż długiej krawędzi deski i uszczelnione wzdłuż krótszej. Też dobrze zabezpieczą podłogę przed wilgocią.
#9677
Panele wodoodporne się sprawdzą w kuchni czy łazience. Jak już ktoś wspomniał są cieplejsze niż płytki no i do tego nie trzeba się aż tak martwić, że nam podłogę uszkodzą ;)
#9678
Chyba raczej panele wodoszczelnie, nie wodoodporne do kuchni czy łazienki, a panele laminowane o wysokiej odporności na wilgoć nadają się jedynie do kuchni, więc nie warto kupować ich do łazienki.
#9770
Jeśli panele do kuchni to tylko wysokiej klasy i jakieś uszczelniane. Do tego jeszcze uszczelnienie między pojedynczymi panelami, żeby na łączeniach nie zebrała się woda. No i co do koloru, to wbrew wszystkiemu polecam jaśniejsze o wyraziste fakturze. :)
Co do łazienki to tam na panele bym się nie zdecydowała i nigdy tez nie miałam ich w żadnym mieszkaniu, więc trudno mi powiedzieć jak to z nimi jest, tak w praktyce.
wnętrza domów kraków

hej, interesuje mnie jak wyglądają wnętrza domó[…]

no nie wiem ja oglądałam filmy na yt ale ostateczn[…]

Szare panele podłogowe

ja jestem podobnego zdania, jakość w przypadku pod[…]

witajcie, czy może ktoś z użytkowników forum ma do[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>