FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Panele podłogowe o obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie na podłogę. Jest to produkt drewnopochodny, wymagający odpowiedniej techniki montażu i konserwacji. Główne zalety paneli podłogowych to niska cena, łatwość montażu (wyróżniamy panele pływające lub przyklejane do podłoża) oraz bardzo duży wybór pod względem koloru, wzoru i rozmiaru. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem paneli podłogowych to dobrze trafiłeś. Zobacz co mówią o nich inni forumowicze i fachowcy, zadaj pytanie i uzyskaj odpowiedź.
By pleksix
larisa pisze:Mam na podłodze starą klepkę,której nie chcę cyklinować.Chcę na nią położyć nowe panele.Fachowiec doradził mi ,abym położył na klepkę korek 2 mm,a potem panele.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Korek dobry pomysł, z tym że nie jestem przekonany co do tego, czy faktycznie wystarczy grubość korka 2mm, ma ktoś doświadczenia w tym zakresie ?
By Kasp
kleppa pisze:Zdaje się, że chodzi o dodatkową stabilizację tej klepki - mowa o korku oczywiście. No chyba, że źle kombinuję, to niech ktoś mnie z błędnego myślenia wyprowadzi.

Bardziej tutaj będzie chodziło o akustyczne właściwości.
By Kassini
Zendek pisze:klepki sie trzymają? mogą byc kliejone na subicie a to już lipa.

Ale kto teraz kleiłby na subit, wiadomo że lipa, ale raczej jakoś nie jest to dla mnie prawdopodobna opcja...
By thajski
Ewelia pisze:Ale po co ten korek na tej klepce? Klepka jest równa, jak wylewka, chyba wystarczy zwyczajna pianka.

Lepsze wyrównanie korek zapewnia niż płytka, tak mi się wydaje z tego co się trochę popytałem i poczytałem tu i ówdzie.
By Kassini
larisa pisze:Mam na podłodze starą klepkę,której nie chcę cyklinować.Chcę na nią położyć nowe panele.Fachowiec doradził mi ,abym położył na klepkę korek 2 mm,a potem panele.
Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

No to tak podsumowując - korek jak najbardziej, ale warto rozważyć też użycie pianki poliuretanowej
By break1
formaistyl pisze:
kleppa pisze:Zdaje się, że chodzi o dodatkową stabilizację tej klepki - mowa o korku oczywiście. No chyba, że źle kombinuję, to niech ktoś mnie z błędnego myślenia wyprowadzi.

Tak zastosowanie korka ma na celu właśnie dodatkową stabilizację.

Tylko też nie może być to pierwszy lepszy korek przecież, bo byłyby problemy.
By Kassini
KasKa pisze:Ja uważam, że bardziej opłacalne jest dokonać renowacji podłogi niż ładować pieniądze w korek.

Tylko pytanie jak się kosztowo taka renowacja będzie przedstawiać, bo raczej droższe to będzie od korka.
Podłoga do salony

Na podłodze w salonie dobrze sprawdzą się panele w[…]

Budowa domu

Podczas budowy domu jest naprawdę wiele aspektów d[…]

konto w banku

Witam, nie wiem czy to dobry dział na taki temat, […]

Wielki szklany wazon

Mamy w mieszkaniu nowoczesne wnętrza a wazon ma tr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>