FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum o dekoracjach ścian. Znajdziecie tutaj dyskusje o boazerii (lakierowanej, MDF, drewnianej, wszelakiej), drewnianych wykończeniach ścian, panelach ściennych i innego rodzaju wykończeniach ścian. Zadawaj pytania, inspiruj siebie oraz innych, dziel się przemyśleniami i dobrymi radami.
By kamillimak
Do montażu listew przysufitowych ze styropianu powinno się używać specjalistycznego kleju przeznaczonego do styropianu, który nie zawiera rozpuszczalników. Ponoć aDefix nieźle się sprawdza.
By Stefan
mirek35 pisze:Jaki klej polecacie do montażu listew przysufitowych ze styropianu?

Kolego a jakie listwy chcesz montować? Bo jak ozdobne to pamiętaj, że klej musisz dać na całą powierzchnię styku listwy ze ścianą czy tam sufitem, jak przysufitowe, to wystarczy, jak klej nałożysz na obie krawędzie.
By SuperBoy
Stefan pisze:
mirek35 pisze:Jaki klej polecacie do montażu listew przysufitowych ze styropianu?

Kolego a jakie listwy chcesz montować? Bo jak ozdobne to pamiętaj, że klej musisz dać na całą powierzchnię styku listwy ze ścianą czy tam sufitem, jak przysufitowe, to wystarczy, jak klej nałożysz na obie krawędzie.

Klej ważny, ale najważniejsze jest precyzyjne docięcie narożników.
By SuperBoy
Ogólnie zaleca się, żeby do przycinania używania piłki o drobnych ząbkach, jak dokładnie przycinać szersze info spokojnie znajdziesz w necie ;)
Czy ja wiem, czy przycinanie listew sufitowych to taka wielka filozofia... Są dwa sposoby:
- cięcie w linii prostej, czyli pod kątem 90 st
- ukośne, czyli pod kątem 45 st
W sumie można sztukaterię można też przycinać pod dowolnym kątem w zakresie od 45 do 90 st
By Sławek
kamillimak pisze:Do montażu listew przysufitowych ze styropianu powinno się używać specjalistycznego kleju przeznaczonego do styropianu, który nie zawiera rozpuszczalników. Ponoć aDefix nieźle się sprawdza.

Co do tego kleju jeszcze, co polecacie zrobić w przypadku, gdy będzie go za dużo? Jak można pozbyć się nadmiaru? Zwykłą ścierką czy może coś bardziej wyszukanego?
By Krystian
Sławek pisze:
kamillimak pisze:Do montażu listew przysufitowych ze styropianu powinno się używać specjalistycznego kleju przeznaczonego do styropianu, który nie zawiera rozpuszczalników. Ponoć aDefix nieźle się sprawdza.

Co do tego kleju jeszcze, co polecacie zrobić w przypadku, gdy będzie go za dużo? Jak można pozbyć się nadmiaru? Zwykłą ścierką czy może coś bardziej wyszukanego?

Wystarczy wilgotna ścierka lub gąbka ;)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

ja mam u siebie panele podgrzewane i są super :)

nie no jak ktoś się nie czuje na siłach to faktycz[…]

Panele Kronopol

znajomi są zadowoleni a to już któryś remont w ich[…]

jeśli chodzi o quick step to nie ma sobie równych […]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>