FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum o dekoracjach ścian. Znajdziecie tutaj dyskusje o boazerii (lakierowanej, MDF, drewnianej, wszelakiej), drewnianych wykończeniach ścian, panelach ściennych i innego rodzaju wykończeniach ścian. Zadawaj pytania, inspiruj siebie oraz innych, dziel się przemyśleniami i dobrymi radami.
Mam problem z klejeniem listew pod sufitem. Jakkolwiek byśmy się za to nie zabrali, miejsce łączenia jest zawsze widoczne. Listwy poliuretanowe w ogóle da się jakoś sensownie skleić? Na styku nie dość, że jest nierówno, to jeszcze natychmiast się brudzi dając nieestetyczną czarną kreskę. Pomocy!
bardzo bym chciała mieć ładne listwy dekoracyjne, a na razie tylko gorzej niż lepiej... Może lepiej zdecydować się na styropian albo gips? Macie jakieś doświadczenia?
Oj tez się nad tym zastanawiam. Też mam listwy sztukateryjne z poliuretanowe i też widać łączenia. Staraliśmy się tak je zrobić, żeby były w rogach.

Śmiechem żartem, zawsze zostaje taśma oświetleniowa LED. Walnąć po całości i zamaskuje wszystko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Louie pisze:Oj tez się nad tym zastanawiam. Też mam listwy sztukateryjne z poliuretanowe i też widać łączenia. Staraliśmy się tak je zrobić, żeby były w rogach.

Śmiechem żartem, zawsze zostaje taśma oświetleniowa LED. Walnąć po całości i zamaskuje wszystko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek

Ale to tak jeszcze trzeba przemyśleć czy mamy dobre wnętrze do takiej kombinacji
Louie pisze:Oj tez się nad tym zastanawiam. Też mam listwy sztukateryjne z poliuretanowe i też widać łączenia. Staraliśmy się tak je zrobić, żeby były w rogach.

Obrazek

No dobra, ale taka taśma będzie się nie do każdego wnętrza nadawała, więc to takie rozwiązanie trochę naciągane...
W kwestii klejenia i łącznia listew, to przede wszystkim równe ściany, dobre listwy, dobry klej do listew i dobry klej do łączeń. Łączenie po sklejeniu można, a nawet wskazane delikatnie zeszlifować drobnym papierem ściernym, poza tym poliuretanowe można bez problemu przemalować razem z sufitem czy też ścianą (zależy jak robisz) co bym polecał aby stworzyły jednolitą całość. Przeznaczone produkty do montażu tego typu listwy i same listwy zobacz sobie na https://www.wallandfloor.pl/ osobiście polecam, są dobre :)

Z tego co pamiętam, to Kronopol też ma solidne pan[…]

A można cyklinować laminowane panele?

Tapety w stylu angielskim

Jak już to ja wolę jakoś kratę bardziej od tych kw[…]

Drzwi wewnętrzne białe

Białe drzwi wewnętrzne u mnie by się nie sprawdził[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>