FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Forum o dekoracjach ścian. Znajdziecie tutaj dyskusje o boazerii (lakierowanej, MDF, drewnianej, wszelakiej), drewnianych wykończeniach ścian, panelach ściennych i innego rodzaju wykończeniach ścian. Zadawaj pytania, inspiruj siebie oraz innych, dziel się przemyśleniami i dobrymi radami.
By Alex09
Do ciemnego korytarza? Nie bardzo. Fakt, że lepiej dać na ściany coś niebrudzącego się, bo w korytarzu najczęściej człowiek się opiera o ściany chociażby chcąc założyć buty :D Ale zdecydowałbym się jednak na coś odrobinę jaśniejszego. Chyba że masz tam fajne oświetlenie, jakieś halogeny czy coś, zmienia to postać rzeczy.
By Mixon
BobBudowniczy pisze:Dotychczas boazeria kojarzyła mi się z wnętrzami z lat 80, ale po tym artykule jestem w szoku.
http://murator.pl/budowa/boazeria-reaktywacja_1100.html

Z taką boazerią na ścianach aż nie chce się wychodzić z domu. Fajna koncepcja, jeżeli macie trochę zbędnych desek.

m-9347_15947.jpg

Nie wydaje Wam się, że taka boazeria zdecydowanie lepiej współgrałaby z brązowymi futrynami okien?
Białe są chyba za bardzo kontrastowe, wizualnie coś mi tu nie gra.
By Max
Beniowelove pisze:Ale czy pasować będzie do ciemnego, małego korytarza? Bo chciałem ją tam położyć, żeby non stop nie malować ścian.

Może po prostu przykleić tapetę imitującą drewno?
Załączniki
images.jpg
images.jpg (14.25 KiB) Przejrzano 2478 razy
By Mixon
Ja mam taką właśnie tapetę 3D, z daleka wygląda bardziej jak płytki drewnopodobne.
Akurat moja jest kolorystyka bardzo zbliżona do koloru drewna, co zawsze ociepla wnętrze i nadaje jakiegoś klimatu.
Plus niejednolita faktura dodatkowo daje fajny efekt, trochę jak 3D właśnie.
By Mania
BobBudowniczy pisze:Dotychczas boazeria kojarzyła mi się z wnętrzami z lat 80, ale po tym artykule jestem w szoku.
http://murator.pl/budowa/boazeria-reaktywacja_1100.html

Z taką boazerią na ścianach aż nie chce się wychodzić z domu. Fajna koncepcja, jeżeli macie trochę zbędnych desek.

m-9347_15947.jpg

Trochę zbędnych desek by się znalazło, jednak podejrzewam, że z umiejętnościami trochę gorzej :)
By Beniowelove
Max pisze:
Beniowelove pisze:Ale czy pasować będzie do ciemnego, małego korytarza? Bo chciałem ją tam położyć, żeby non stop nie malować ścian.

Może po prostu przykleić tapetę imitującą drewno?

Chciałem boazerię, bo wydaje się trwalsza niż tapeta. Mam małe dzieciaki w domu :)
By LG-LG
Na takiej boazerii zbierać się będzie dużo kurzu, a więc do wnętrza z dziećmi całkowicie odpada. Pomysł fajny, ale na dłuższą metę nie praktyczny.
Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

Magazyn

Jezeli potrzebujesz dobrych palet to popatrz sobie[…]

Drzwi wejściowe

Przy wyborze drzwi zewnętrznych należy rozważyć ni[…]

Drewniane okna

Faktycznie rolety sprawdzą się tutaj doskonale. Zr[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>