FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
#6990
Lawenda pisze:Nie trzeba jakoś szczególnie o nie dbać. Po pierwsze pilnujesz, żeby woda na nich nie stała, po drugie, musisz kupić jakiś preparat do mycia podłóg lakierowanych, a tych jest dużo więcej na rynku niż olejowanych. Jakieś Pronto czy inny Sidolux wystarcza. Najmniej problematyczna podłoga:)


Tu się zgodzę, bo dostępnośc preparatów już warunkuje to, że mamy tutaj naprawdę łatwo załatwiony temat.
#7088
Ewelia pisze:Z mojego doświadczenia wynika, ze te bezwonne i ekologiczne lakiery są niestety mniej trwałe od tych śmierdzących :(


Może, ale jednak ich stosowanie jest nieco mniej uciążliwe od tych śmierdzieli, a to jest ich ogromna zaleta.
#7422
Ja mam drewnianą podłogę w salonie i przede wszytkim skupiam się na konserwacji. W tym celu używam dedykowanego lakieru do podłog drewnianych i dwa razy do roku sama w domowym warunkach taką podłogę odświeżam.
#7473
Kassini pisze:
Ewelia pisze:Z mojego doświadczenia wynika, ze te bezwonne i ekologiczne lakiery są niestety mniej trwałe od tych śmierdzących :(


Może, ale jednak ich stosowanie jest nieco mniej uciążliwe od tych śmierdzieli, a to jest ich ogromna zaleta.



A dodatkowo używanie śmierdzieli jest już zabronione tak naprawdę w Polsce przez emisje gazów podczas lakierowania.
#7477
Szukam jakiegoś dobrego skupu aut, ponieważ chce się pozbyć swojego samochodu. Nikt nie chce go kupić, więc pozostaje mi sprzedać go na skupie. Może ktoś z Was zna skup aut warszawa i może mi dać namiar na niego? Nie chce korzystać z pierwszego lepszego. Wole z jakiegoś polecanego.
#7620
juliana89 pisze:Ja mam drewnianą podłogę w salonie i przede wszytkim skupiam się na konserwacji. W tym celu używam dedykowanego lakieru do podłog drewnianych i dwa razy do roku sama w domowym warunkach taką podłogę odświeżam.


Ja z kolei używałem bezpodkładowego. Nie lubię się za bardzo bawić w przygotowania. Interesują mnie szybkie rozwiązania bez strat na jakości. Teza śmierdzący - lepszy wcale nie jest jakąś prawdą. Liczy się rodzaj użytych żywic.
#7714
Ja jednak stawiam na sprawdzone rozwiązania, a skoro żona uparła się trzeci lata temu na drewniany parkiet i schody w nowym domu przy 3 zwierzakach, to nie ma innego rozwiązania jak tylko odpowiednia pielęgnacja. Teraz już właściwie drugi sezon będę olejował Olejem do parkietu LuxDecor Premium głównie dlatego, że w składzie ma olej tungowy, czyli najtrwalszy olej naturalny mega odporny na działanie przeróżnych czynników. No i dodatkowo faktycznie odświeża kolor drewna
Stalowa hala

Ja miałam do czynienia z firmą, która stanęła na w[…]

Drewniane okna

okna do domu kupowaliśmy na http://www.okna-pasywn[…]

Jak najbardziej polecam taką możliwość. Sam miesz[…]

Oferta firmy KENIO

Oferta jest bardzo fajna :) Nie mysleliście żeby d[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>