FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
By Kamwood
Witam
Parkiet został pomalowany lakierem domalux półmat, niestety wcześniej nie został użyty podklad, podłoga sciemniala. Czy da się podłogę rozjaśnić, bez głębokiego cyklinowania? Kolejna warstwa lakieru spowoduje że drewno jeszcze bardziej sciemnieje?
By Kamwood
Zapytam jeszcze tak czy po lakierowaniu i przeszlifowaniu warto użyć podkladu mimo wszystko? Chciałbym użyć lakieru połysk, myślę że pomieszczenie rozjasni się bardziej mimo ciemnego koloru drewna ale co mi wiadomo lakiery pomysł maja więcej żywicy, pytanie czy drewno nie sciemnieje jeszcze bardziej.
By leoniadka
Kamwood pisze:Zapytam jeszcze tak czy po lakierowaniu i przeszlifowaniu warto użyć podkladu mimo wszystko? Chciałbym użyć lakieru połysk, myślę że pomieszczenie rozjasni się bardziej mimo ciemnego koloru drewna ale co mi wiadomo lakiery pomysł maja więcej żywicy, pytanie czy drewno nie sciemnieje jeszcze bardziej.

Przy prawidłowo przeprowadzonej pracy tego typu, absolutnie nie powinno ściemnieć.
By bartel
Hej, ale lakiery np. Vidaron bywają bezbarwne, ale mają też kolory. Podejrzewam, że ta marka też. A autor nie napisał czy to lakier bezbarwny. Możliwe faktycznie, że to wina nie zastosowania podkładu, ale znowu - Vidaron ma lakier bezpodkładowy.
leoniadka pisze:
Kamwood pisze:Zapytam jeszcze tak czy po lakierowaniu i przeszlifowaniu warto użyć podkladu mimo wszystko? Chciałbym użyć lakieru połysk, myślę że pomieszczenie rozjasni się bardziej mimo ciemnego koloru drewna ale co mi wiadomo lakiery pomysł maja więcej żywicy, pytanie czy drewno nie sciemnieje jeszcze bardziej.

Przy prawidłowo przeprowadzonej pracy tego typu, absolutnie nie powinno ściemnieć.

Nie powinno, nie mniej jednak trzeba sobie zasdać pytanie, na ile wtey rozkładać proporcjonalnie taki preparat, żeby nie ciemniał.
By break1
leoniadka pisze:

Niestety fakt że podłoga ściemniała świadczy o tym, że robił to ktoś, kto na swojej robocie niezbyt dobrze się ogarnia.
By Kassini
bartel pisze:A jak dawno temu to lakierowanie miało miejsce?

No wszystko też zależy od tego jaki lakier no i kto lakierował - amator, któy mówił że jest fachowcem, czy fachowiec z prawdziwego zdarzenia.
Plakaty na ściane

u syna mam fototapetę i wygląda super, szczególnie[…]

Aranżacja łazienki

Z tymi remontami i aranżacjami to zawsze jest masa[…]

mieszkanie od dewelopera wrocław wydaje się rozs[…]

jak układać panele podłogowe?

Montaż podłogi to jedno, ale jeszcze trzeba to cud[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>