FORUM Parkiet.pl

  • podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
#4373
Własnie rozważam opcję, czy sameu porywa sie na położenie oleju, bo będe kłaść u syna jasną deskę z exfloor już upatrzona i nie wiem czy samemu ryzykować, czy też moze od razu dać to fachowcom, skoro takie rzeczy mogą sie dziać.
#4405
MonikaMarkiewicz pisze:Własnie rozważam opcję, czy sameu porywa sie na położenie oleju, bo będe kłaść u syna jasną deskę z exfloor już upatrzona i nie wiem czy samemu ryzykować, czy też moze od razu dać to fachowcom, skoro takie rzeczy mogą sie dziać.Lepiej zaufać fachowcom, potem nakłady na naprawę/zmianę są większe, niż koszt zapłacenia im więcej.
#4427
jacradd85 pisze:
KasiaW1984 pisze:Jak sobie poradzić z nierównomiernie wchłoniętym olejem na desce dębowej? Wygląda to tak, ze w jednym miejscu podłoga jest prawie błyszcząca, a w innym zupełnie matowa


Kurcze z tym może być problem. Wszystko już jest "suche" tak? Nie wiem czy przypadkiem nie będziesz musiała zeszlifować tej nadwyżki oleju, która się nie wchłonęła. Sama nakładałaś ten olej?


Dokładnie, bo jak warstwa już wyschła no to mamy raczej pozamiatane.
#15193
Witam,
ja dwa dni temu zaolejowałem kawałek podłogi w ramach konserwacji. Generalnie jest ok dopóki nie spojrzy się pod światło, bo wtedy widać trochę bochomazów. Pytanie czy jak wezmę polerkę, a tak naprawdę to szlifierkę z beżowym padem i delikatnie wypoleruję to bochomazy znikną?
A jeżeli nie to czy tak stan rzeczy można zostawić do następnego razu, bo chyba oprócz mnie to nikt tego nie zauważy.
Nasze ogrody

W każdym ogrodzie powinna znaleźć się lampa. Duży […]

Taka drabinka gimnastyczna to świetne rozwiązanie […]

Wszystko zależy od możliwości finansowych i to czy[…]

Projekt domu

Na tym etapie warto zastanowić się nad rodzajem og[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>