FORUM Parkiet.pl

• podziel się doświadczeniami
  • uzyskaj cenne rady
  • znajdź opinie o produktach
Deski podłogowe, parkiet czy mozaika przemysłowa są produktem naturalnym, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na tym forum znajdziesz dyskusje na temat renowacji i konserwacji drewnianych podłóg olejowanych i lakierowanych. Masz pytanie dotyczące środków do pielęgnacji? Nie wiesz czy Twój parkiet nadaje się do renowacji? Zadaj pytanie, załącz zdjęcia a nasi forumowicze i fachowcy z całej Polski chętnie Ci pomogą.
KasiaMar pisze:
Małgorzata_parkiety pisze:
Kasp pisze:Weź pod uwagę, że nie wszystkie oleje mają z góry określoną trwałość na dwa lata. Są też takie warianty, które pozwalają dłużej utrzymać warstwę ochronną nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Skąd ta informacja o 2 latach trwałości podłóg olejowanych? To jakaś bzdura, która nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. To właśnie oleje są przeznaczone na podłogi o dużych obciążeniach, bo pozwalają na długotrwałe użytkowanie i możliwość miejscowej naprawy podłogi bez szlifowania całej jej powierzchni. Podłoga olejowana wymaga nastoma intensywnej i częstej pielęgnacji. Ale coś za coś....

Hmm, to jak to w końcu jest? Ja znalazłam informację, że zazwyczaj renowacja podłogi olejowej jest niezbędna już po dwóch latach

Muszę powiedzieć, że nie spotkałem się z taką informacją. Nie jestem fachowcem ale swego czasu trochę poczytałem na ten temat, odwiedziłem sporo sklepów i odbyłem wiele rozmów - pierwsze słyszę takie nowości. Podejrzewam, że komuś się coś pomyliło i już. Pozdrawiam.
Ostatnio dużo było takich głosów, że Vidaron się zepsuł i już nie działa, jak wcześniej i że nadal drogi, a nie daje takich efektów. Ktoś ma jakieś doświadczenia z nim?
Cena drewnianych schodów

Najlepiej poszukac jakiegoś lokalnego stolarza. Sa[…]

Wymiana mebli

Przede mną wymiana mebli i zastanawiam się gdzie d[…]

Drzwi wewnętrzne

Rzuć okiem na drzwi wewnętrzne: https://www&#[…]

Drukarnia

A jakie miasto Cię interesuje? Ja ostatnio zamawia[…]

POSZUKUJEMY FACHOWCÓW DO WSPÓŁPRACY

Jeżeli jesteś parkieciarzem, montażystą lub stolarzem,
skontaktuj się z nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>